امروز : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۲
منتشر شده : اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:86 ­ ­ تعداد بازدید :235 بازدید

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی:

اعتماد ایران به آمریکا اشتباه محض است

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام برای جمهوری اسلامی خروجی نداشت، گفت: اعتماد ایران به آمریکا اشتباه محض بود و نباید از همان ابتدا کوچکترین اعتمادی به آمریکا می‌کردیم.


به گزارش رزن جوان | حسن لطفی با بیان اینکه ما نباید هیچگاه به دشمن اعتماد کنیم، اظهار کرد: اعتماد ما در طول سال‌های گذشته نیز نباید صورت می‌گرفت زیرا دشمنی آمریکا از ۴۰ سال گذشته برای ما اثبات شده است.

وی اعتماد ایران به آمریکا را اشتباه محض دانست و افزود: نباید از همان ابتدا کوچکترین اعتمادی به آمریکا می‌کردیم و اکنون نیز تنها راه مقابله با گستاخی‌های رئیس جمهور آمریکا و عدم پایبندی به تعهدات بین‌المللی ایجاد وحدت و حفظ استقلال نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر باید اتکا به ظرفیت‌های داخلی کشور و اعتماد به سرمایه‌های ملی مادی و معنوی کشور جدی‌تر شود، گفت: اگر در داخل کشور اتحاد و انسجام خود را حفظ کرده و به داشته‌های علمی و منابع انسانی خود اتکا کنیم نه تنها آمریکا بلکه هیچ کشوری نمی‌تواند در برابر نظام جمهوری اسلامی بایستد.

*آمریکا همواره دنبال منافع خود بوده است

وی ضمن رد این موضوع که برجام‌های ۲ و ۳ انجام شود، تصریح کرد: تنها راه ما این است که اعتنایی به اینها نداشته باشیم زیرا ما هیچ وقت خیری از چنین معاملاتی ندیدیم که برجام یا امثال آن بتواند این مسئله را محقق کند.

لطفی با تأکید بر اینکه آمریکا از نقض برجام و یا حتی عمل به برجام دنبال منافع خود است، گفت: بر همین اساس جمهوری اسلامی نیز باید به فکر منافع خود باشد و به داشته‌های خود اعم از دانشمندان هسته‌ای و منابع و معادن اعتقاد و ایمان داشته باشیم و کشور را با این داشته‌ها توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه نباید امیدوار به این بود که با توسل به آمریکا بتوان راه توسعه را پیمود، افزود: آمریکا سعی در غارت ملت‌های مسلمان دنیا داشته و همواره به نفع خود کار خواهد کرد.

*سیستم موشکی خود را از قبل پیشرفته‌تر کنیم

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آمریکا اگر معاهده‌ بین‌المللی را امضا می‌کند تنها برای منافع خود است و از روی دلسوزی برای کشورها به ویژه جمهوری اسلامی کاری نکرده و نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید قواعد دیپلماسی را رعایت کنیم اما چشم‌انتظار این نباشیم که با معامله با آمریکا کشور توسعه می‌یابد زیرا آنها هیچگاه به تعهدات خود پایبند نبودند.

لطفی در خصوص ادعای آمریکا مبنی بر انجام مذاکرات موشکی در گفتگو با فارس اظهار کرد: موشک‌های جمهوری اسلامی برای دفاع از این مرز و بوم و امنیت کشورمان است و دنبال جنگ با هیچ کشوری نیستیم، بنابراین باید سیستم موشکی خود را از قبل پیشرفته‌تر کنیم.

وی در پاسخ به اینکه برجام تاکنون عایدی برای کشورمان داشت یا نه، گفت: معاهدات بین‌المللی همواره دوطرفه است اما در مجموع باید گفت برجام برای جمهوری اسلامی خروجی نداشت./

پایان پیام


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار