امروز : شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵
منتشر شده : خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ | ۳:۵۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:1411 ­ ­ تعداد بازدید :156 بازدید

مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک شبه حل نمی شود

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسائل اقتصادی و اجتماعی معضلاتی نیستند که بتوانیم آنها را در کوتاه مدت و یک شبه حل کنیم.

به گزارش رزن جوان  | حسن لطفی، نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: مسائل اقتصادی و اجتماعی معضلاتی نیستند که بتوانیم آنها را در کوتاه مدت و یک شبه حل کنیم. در حوزه اشتغال هنوز نتوانستیم زیرساخت ها را فراهم کنیم زیرا اشتغال یک مقوله پیچیده است.

 

نماینده مردم رزن  در ارتباط با ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال موانع زیادی دارد و هنوز این موانع رفع نشده اند که بخواهیم بگوییم به سمت ایجاد اشتغال می رویم. یکی از این موانع، مالیات بر درآمد بنگاه های مولد مانند کارخانجات و صنایع است که هیچ فرمول خاصی ندارد و در جریان کار پیمانکار مجبور می شود به دلیل فشارهای مالیاتی، کار را زمین بگذارد.

 

لطفی درمورد بهره های بالای بانکی تصریح کرد: مشکل دیگر بهره های بالای بانکی است زیرا هیچ پیمانکاری نمی تواند به راحتی وام با بهره هجده درصد را بازپرداخت کند و به مشکلات زیادی بر می خورد و به قول معروف نمی تواند خودش را جمع کند. معضل دیگر عدم ثبات در نرخ ارز است که آینده مبهمی را برای تولید کننده ایجاد می کند. تا زمانی که نتوانیم زیر ساخت ها را برای تولید کننده، صنعتگر و به طور کلی بنگاه های مولد ایجاد کنیم نمی توانیم بگوییم به سمت عدالت اقتصادی و اجتماعی حرکت می کنیم و نمی توان گفت حالا امسال نشد، سال دیگر درست می شود، خیر تا زمانیکه زیرساخت ها درست نشود مشکلات حل نخواهد شد.

 

وی پیرامون فراهم شدن زیرساخت ها تاکید کرد: ابتدا باید زیرساخت ها فراهم و اصلاح شوند سپس برای رشد اقتصادی برنامه ریزی و پیش بینی کنیم. تا زمانیکه این زیرساخت ها فراهم نشود نمی توانیم بگوییم در مسیر درستی حرکت می کنیم. از آرمان‌های فردی گرفته تا هدف‌های اجتماعی، همه بر محور عدل استوار است اما امروز ما می‌بینیم که نابرابری‌های اقتصادی در کشور، عدالت در جامعه را خدشه دار کرده و تغییرات نرخ ارز و گرانی‌های ناشی از آن فقر و تنگدستی را در جامعه گسترش داده است.

 

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی در ارتباط با اقدامات دولت عنوان داشت: دولت باید هر چه سریعتر فکر عملیاتی در جهت تامین کالاهای اساسی خانواده‌ها کرده تا امنیت فضای جامعه به خطر نیفتد.

 

منبع: تهران پرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار