امروز : شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۹
منتشر شده : تیر ۲۳, ۱۳۹۷ | ۱:۳۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:6221 ­ ­ تعداد بازدید :194 بازدید

پیش‌بینی تولید ۳۰ هزار تن جو در رزن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن گفت: امسال پیش‌بینی می شود بیش از ۳۰ هزار تن جو در شهرستان رزن برداشت شود.


به گزارش رزن جوان |  محمود فتحی با اشاره به سطح زیر کشت محصول جو در شهرستان رزن اظهار کرد: در سالجاری بیش از ۸ هزار هکتار جو در سطح شهرستان کشت شده است.

 

وی با بیان اینکه از این میزان ۵ هزار و ۲۰۰ هکتار جو آبی و ۲هزار و ۸۰۰ هکتار جو دیم است، از پیش‌بینی برداشت بیش از ۳۰ هزار تن جو در مزارع شهرستان خبر داد وگفت: راندمان تولید جو آبی به ازای هر هکتار پنج تن و و جو آبی ۲٫۵ تن است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن اظهار کرد:روند برداشت محصول جو از اوایل ماه جاری شروع شده که تا ۲۰ روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: تا به امروز بیش از ۲۰ درصد از محصول جو شهرستان رزن برداشت شده است.

 

فتحی با بیان اینکه هفت اکیپ دولتی و خصوصی نظارت بر فعالیت کمباین‌ها را انجام می‌دهند افزود: هدف از این اقدام این است که محصول جو ریزش یا شکستگی نداشته باشد.

 

وی گفت: در صورت مشاهده ریزش یا شکستگی در محصول جو صاحبان کمباین‌ها باید نسبت به حل این مشکل اقدام نمایند در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی رزن با اشاره به قمیت مطلوب فروش توافقی جو افزود: این دلیل موجب شده که کشاورزان کمتر به صورت تضمینی محصول خود را به فروش برسانند و بیشتر به صورت توافقی محصول خود را به صورت نقدی می‌فروشند.

 

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ کمباین کار برداشت جو در سطح شهرستان رزن را انجام می‌دهند.

 

منبع: فارس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار