امروز : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
منتشر شده : تیر ۲۶, ۱۳۹۷ | ۶:۰۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:6986 ­ ­ تعداد بازدید :161 بازدید

قرص برنج جان یک رزنی را گرفت

مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: یک مرد ساکن در یکی از روستاهای شهرستان رزن بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داد.


به گزارش رزن جوان |  علی احسان صالح با بیان اینکه این مرد ۳۱ ساله به علت استفاده از قرص برنج جان خود را از دست داده است توضیح داد: قرص برنج، ماده ای شیمیایی برای حفاظت از دانه های غلات است که در گذشته این ماده در عطاری و داروخانه ها به فروش می رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان بیان کرد: با توجه به سهل انگاری برخی افراد به ویژه کودکان در استفاده از این ماده یا بهره گیری از قرص برنج برای پایان دادن به زندگی، عرضه آن محدود شد.

صالح تاکید کرد: برای پیشگیری ازمرگ و میر ناشی از مصرف قرص برنج، عرضه آن در عطاری ها و داروخانه ها ممنوع شد و هم اینک تنها مراکز توزیع سموم صنعتی اجازه عرضه آن را دارند.

وی گفت: مسمومیت با قرص برنج بسیار شدید بوده و در ۷۰ تا ۸۰ درصد موارد موجب مرگ فرد می شود چون پادزهر و داروی ضد سم ندارد.

وی با یادآوری اینکه مسمومیت با قرص برنج از سال ۹۲ شایع شد خاطرنشان کرد: ۲ تن شامل یک مرد و یک زن در سه ماهه نخست امسال بر اثر مسمومیت با برنج جان باختند که این آمار نسبت به فصل بهار سال گذشته تغییری نداشته است.

۱۰ تن سال گذشته بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان باختند.

منبع: ایرنا


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار