امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷
منتشر شده : تیر ۲۷, ۱۳۹۷ | ۳:۴۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:7121 ­ ­ تعداد بازدید :60 بازدید

حسینی‌کیا: مجازات انفصال از خدمات دولتی ضمانت اجرای نقشه راه اقتصاد باثبات استحسینی کیا

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با رزن جوان به نقل از ایسنا، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با هیات وزیران و توصیه‌های ایشان به اعضای کابینه مبنی بر تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات اظهار داشت: نیازمند نقشه راه اقتصادی هستیم که بتواند افق‌های جدید اقتصادی را پیش روی‌مان باز کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس با اشاره به نقدینگی ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومانی کشور، گفت: به دلیل فقدان نقشه راه اقتصادی بود که نقدینگی بازارهای ارز، طلا، سکه و خودرو را درنوردید، بنابراین هیات وزیران باید برنامه‌ریزی جامعی را برای هدایت نقدینگی به بخش‌های مولد اقتصادی تدارک ببیند.

وی، برون‌سپاری خدمات دولتی و واگذاری پروژه‌های نیمه‌کاره را از جمله راه‌کارهای مناسبی برای جذب هم زمان نقدینگی و برداشتن بار پروژه‌های عمرانی از دوش دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به تدریج رونق بخشهای مولد اقتصاد را رقم خواهد زد البته نباید فراموش کرد که بزرگترین مانع پیش روی این بخش، نظام بانکی و موسسات مالی و اعتباری است. مجلس، دولت و مراکز علمی و دانشگاهی می‌توانند با همفکری یکدیگر فکری برای نظام بانکی ناهماهنگ با بخشهای مولد اقتصادی داشته باشند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس نظارت قوه مقننه و عزم قوه مجریه را در تضمین اجرای نقشه راه اقتصاد باثبات موثر دانست و افزود: در نقشه راه اقتصاد باثبات که می‌تواند به صورت لایحه به مجلس فرستاده شود می‌توان پیش‌بینی‌هایی نظیر انفصال دائم مدیران و کارکنانی که از اجرای این نقشه به اشکال مختلف استنکاف می‌کنند، داشت مثلا این افراد با انفصال از پستهای سازمانی و خدمات دولتی مجازات شوند.

انتهای پیام

یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای ضمانت اجرای نقشه راه اقتصاد باثبات که باید با همکاری دولت و مجلس و مراکز علمی و دانشگاهی تهیه شود، می‌توان مجازات انفصال دائم از پست‌های سازمانی و خدمات دولتی در نظر گرفت.

لینک منبع

قالب وردپرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار