امروز : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
منتشر شده : مرداد ۸, ۱۳۹۷ | ۴:۳۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:8512 ­ ­ تعداد بازدید :170 بازدید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن:

خرید ۱۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان رزن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری حدود ۱۶۰ هزارتن گندم و ۳۰ هزار تن جو در شهرستان برداشت شودکه نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش عملکرد خواهیم داشت.


به گزارش رزن جوان |   محمود فتحی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن با بیان اینکه از (۱۵ تیر) برداشت غلات در این شهرستان آغاز شده به خبرنگار شبستان گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری حدود۱۶۰ هزارتن گندم و ۳۰ هزار تن جو در شهرستان برداشت شود که نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش عملکرد خواهیم داشت .

 

وی افزود: تا کنون ۷۰ درصد گندم در شهرستان رزن در سطح ۵۷۰۰۰ هکتار و ۱۰۰درصد محصول جو در سطح ۸۰۰۰ هکتار برداشت شده که تعداد ۱۵۰ دستگاه کمباین مهاجر و۱۵۰ دستگاه کمباین بومی عملیات برداشت غلات را در این شهرستان انجام می دهند.

 

وی ادامه داد: همچنین تا کنون ۱۸۰۰ تن جو و ۱۰۵۸۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط اداره تعاون روستایی شهرستان خریداری شده است که سیلوی گندم داران رزن تا امروز ۱۱۰۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری نموده است .

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن در ادامه به توصیه های آموزشی ترویجی به بهره برداران در خصوص جلوگیری از آتش سوزی مزارع و مراتع اشاره و عنوان نمودند با توجه به فعالیتهای ترویجی صورت گرفته و توصیه های کارشناسان پهنه آمار آتش سوزی مزارع نسبت به سالهای گذشته به طور چشمگیری کاهش یافته است.

 

فتحی افزود: در شهرستان رزن ۷۰۶۰۰ هکتار گندم دیم و ۲۸۰۰ هکتار جو دیم و ۱۳۴۰۰ هکتار گندم آبی و ۵۲۰۰ هکتار جو آبی تحت کشت غلات است .

 


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار