امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵
منتشر شده : مرداد ۱۳, ۱۳۹۷ | ۲:۲۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:9049 ­ ­ تعداد بازدید :201 بازدید

رئیس فنی و حرفه‌ای رزن خبر داد:

آموزش بیش از ۲۴۰ نفر در در دوره های فنی و حرفه ای

رئیس فنی و حرفه‌ای شهرستان رزن گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴۰ نفر در شهرستان رزن موفق به گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای شده‌اند.


به گزارش رزن جوان |  ابراهیم اکبری کنعان  با اشاره به اینکه شهرستان رزن دارای سه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت است اظهار کرد: دو مرکز برادران و خواهران در شهر رزن و یک مرکز در شهر قروه درجزین فعال است.

 

وی با بیان اینکه مراکز فنی و حرفه‌ای رزن دارای ۱۵ کارگاه فعال است که با ۱۱۰ حرفه آموزشی فعال در رشته‌های فنی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی به هنرجویان آموزش می‌دهند، گفت: سال گذشته در کارگاه‌های ثابت ارائه ۲۴۶ هزار نفرساعت آموزش فنی و حرفه‌ای جزء تعهد ما بود که ۲۵۱ هزار نفرساعت آموزش به هنرجویان ارائه شد.

 

رئیس فنی و حرفه‌ای شهرستان رزن با بیان اینکه برگزاری آموزش‌های سیار شهری و روستایی از دیگر برنامه‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان رزن است گفت: تعهد انجام ۱۴ هزار نفرساعت را در سال داشتیم که این میزان به  ۲۹ هزار نفرساعت افزایش یافت.

 

وی با اشاره به اینکه تعهد آموزش‌های سیار در روستاها نیز از ۶۳ هزار نفرساعت به ۸۶ هزار نفر ساعت افزایش یافته است، برگزاری دوره های آموزشی برای افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد با هدف توانمندسازی خانواده‌ها را از مهمترین برنامه‌ها دانست و افزود: آموزش مددجویان کمیته امداد با ۴۲ هزار نفرساعت و آموزش افراد زیر پوشش بهزیستی با ۲۹ هزار نفرساعت انجام شده است.

 

اکبری‌کنعان از ارائه آموزش به ۵۳ نفر از زنان سرپرست خانوار به میزان ۸ هزار و ۸۰۴ نفرساعت خبر داد و اظهار کرد: دوره‌های استاد ـ شاگردی یا همان کارآموزی در محیط کار طی سال گذشته برای ۱۰۳ نفر در رشته‌های مختلف اجرا شده که این افراد موفق به دریافت گواهینامه شده‌اند.

 

وی با اشاره به افتتاح کارگاه خیاطی روستای ورقستان افزود: در این کارگاه ۱۲ نفر به صورت مستقیم و ۱۲ نفر به صورت غیر مستقیم فعالیت می‌کنند و برای راه‌اندازی این کارگاه نیز ۹۷ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۲۵ میلیون تومان آورده شخصی اختصاص یافته است.

 

رئیس فنی و حرفه‌ای شهرستان رزن با بیان اینکه رشته‌های عروسک‌سازی، صنایع چوب و خیاطی  که با همکاری کارآفرینان شهرستان رزن آموزش داده می‌شود کمک شایانی به اشتغال کرده است گفت: در حوزه عروسک‌سازی برای ۵۰ نفر، در صنایع چوب برای ۱۵ نفر و در حوزه خیاطی برای ۸۵ نفر شغل ایجاد شده است.

 

وی در خاتمه اضافه کرد: از ابتدای سال ۲۴۰ نفر در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان رزن دوره‌های مهارت را کسب کرده و موفق به دریافت گواهی پایان دوره شده‌اند.

 

منبع: فارس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار