امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۰
منتشر شده : مرداد ۱۸, ۱۳۹۷ | ۸:۱۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:9808 ­ ­ تعداد بازدید :115 بازدید

آیت الله اراکی: تعمیق و تمسک به صحیفه سجادیه گرفتاری‌های جامعه بشری را رفع می‌کندimage.png

به گزارش رزن جوان به نقل از ایسنا، آیت‌الله محسن اراکی شامگاه پنج‌شنبه در سومین همایش سید العابدین(ع) تحت عنوان بررسی ظرفیت تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین‌الملل که در سالن همایش‌های غدیر در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، عنوان کرد: اگر صحیفه سجادیه را به عنوان یک کتاب ارزشمند در جامعه تبیین کنیم، آثار و برکات زیادی به همراه دارد.

عضو خبرگان رهبری افزود: در واقع صحیفه سجادیه در پرورش و سازندگی و تعالی و رشد جامعه اثرگذار است. تعمیق، تفکر و تمسک و معرفت نسبت به صحیفه سجادیه گرفتاری‌های جامعه بشری را رفع می کند.

آیت الله اراکی اظهار کرد: در فرازهای صحیفه سجادیه معرفت نسبت اهل بیت(ع) و عشق به ائمه اطهار(ع) نهفته است. دعاهای امام سجاد(ع) انسان را به بندگی می‌رساند و از گمراهی و شرک و استبداد می‌رهاند. نیایش و تسبیح خداوند اساس آفرینش است و چه زیباست که انسان با دلی سراسر عشق و نورانیت به عبودیت و نیایش بپردازد.

وی گفت: باید در زمینه بررسی ابعاد مختلف این کتاب ارزشمند تحقیق و پژوهش شود تا منابع ناب و متعالی آن را به جامعه معرفی کنیم. دعا سرنوشت بشریت را تغییر می دهد و سعادت و شقاوت انسان را مشخص می‌کند. از این رو همه انبیای الهی انسان را به سمت و سوی دعا فرامی‌خوانند.

وی تصریح کرد: دعا بیانگر عشق میان بنده و معبود است و حیات طیبه انسان را رقم می‌زند. وقتی مومنی برای مومن دیگر دعا می‌خواند، خود موید صلح و دوستی در جامعه است.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: انسان عابد مطیع خداوند است و عشق و محبت خود را با ثنا و نیایش نشان می‌دهد. با دعا، خلاءهای روحی انسان پر می‌شود و بشریت به آرامش می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: امروز بشریت تشنه عشق به خداوند است و سعادت ابدی را می‌طلبد. دعا همان مایه حیاتی است که انسان را به ابدیت و سعادت می‌رساند.

در این همایش از کتاب «اصول عرفان ناب اسلامی در معارف سجادی» از تألیفات آیت‌الله محسن اراکی رونمایی شد.

انتهای پیام

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: تعمیق، تفکر و تمسک و معرفت نسبت به صحیفه سجادیه گرفتاری‌های جامعه بشری را رفع می‌کند.

لینک منبع

قالب وردپرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار