امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
منتشر شده : مرداد ۲۰, ۱۳۹۷ | ۱:۱۴ ق.ظ ­ ­ کد خبر:9908 ­ ­ تعداد بازدید :76 بازدید

تلاش سازمان بنادر برای به حداقل رساندن آثار ناشی از تحریم‌هاسازمان بنادر

‌به گزارش رزن جوان به نقل از ایسنا، ‌محمد راستاد در نشست مشترک با تجار و بازرگانان استان هرمزگان در بندر شهید رجایی، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم و راهبردی سازمان بنادر ارائه خدمات بهینه و مناسب به صاحبان کالا، تجار و فعالان اقتصادی است؛ به‌نحوی‌که هزینه تمام‌شده ناشی از فعالیت در بنادر تجاری کشور به حداقل برسد.

وی افزود: از این طریق رقابت‌پذیری در بنادر کشور برای فعالان اقتصادی نیز به حداکثر خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های یک‌جانبه در آینده گفت: این محدودیت‌ها هرچند ممکن است نگرانی‌هایی ایجاد کرده باشد، اما تلاش و پیگیری ما در سازمان بنادر بر این است که آثار احتمالی ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست‌های مشترک و دیدار چهره به چهره با فعالان بخش خصوصی و تشکل‌های صنفی تلاش خواهیم کرد مکانیزم هایی را طراحی کنیم که هم بخش صادرات کشور تقویت شود و هم برای واردات مشکلی ایجاد نشود.

راستاد ابراز امیدواری کرد با شکل‌گیری شهر لجستیکی در اراضی پسکرانه بندر شهید رجایی هم شاهد تبدیل این دروازه اقتصادی کشور به بندر نسل سوم و حتی نسل چهارم باشیم و هم فعالیت‌های تولیدی، صادرات مجدد و ارزش‌افزوده در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از مدیران بنادر خواست تا برای بهبود مستمر خدمات و رفع دغدغه‌های صاحبان کالا و فعالان اقتصادی، با تشکل‌های صنفی آن‌ها، تعامل و ارتباط نزدیک‌تری داشته باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز در ابتدای این نشست گفت: بندر شهید رجایی به‌عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از مبادی اصلی واردات و صادرات کالا در کشور محسوب می‌شود و همواره توجه به دغدغه‌های صاحبان کالا و تجار همواره در اولویت فعالیت‌ها و سیاست‌های سازمان بنادر بوده است.

الله مراد عفیفی پور افزود: ما در بندر شهید رجایی در راستای تأکیدات مدیرعامل و اعضای هیئت عامل سازمان بنادر همواره تلاش کرده‌ایم که به صاحبان کالا خدمات شایسته‌ای ارائه دهیم. در این راستا، هر آنچه در مباحث لجستیکی، عملیاتی، فنی، خدماتی و پشتیبانی بندر بوده را به کار گرفته و این ظرفیت‌ها را مورداستفاده قرار داده‌ایم.

عفیفی پور تصریح کرد: شاخص‌های موجود در بندر شهید رجایی نشانگر مؤثر بودن اقدامات و سرمایه‌گذاری‌های سازمان بنادر در بزرگ‌ترین بندر کشور بوده است.

‌مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بخش خصوصی فعال در این بندر که رفتار حرفه‌ای دارند و منطبق با ضوابط و سیاست‌های سازمان بنادر که براساس الزامات اقتصادی کشور و توسعه فعالیت‌های اقتصادی تبیین شده است عمل می‌کنند، تقدیر کرد.

وی در پایان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای توسعه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها در بنادر شرق و غرب استان (بنادر لنگه، آفتاب، جاسک، سیریک، تیاب) در زمینه پشتیبانی از صادرات محصولات کشاورزی و مواد معدنی به ارائه گزارش پرداخت.

به گزارش رزن جوان به نقل از ایسنا، نشست مشترک ‌معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تجار و بازرگانان استان هرمزگان با هدف هم‌اندیشی در راستای تسهیل تجارت دریایی و رفع چالش‌ها و تنگناهای احتمالی به شکل دوره‌ای در بنادر این استان در دستور کار قرارگرفته است و صاحبان کالا، تجار و بازرگان حاضر در این نشست به ارائه دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های یک‌جانبه در آینده گفت: این محدودیت‌ها هرچند ممکن است نگرانی‌هایی ایجاد کرده باشد، اما تلاش و پیگیری ما در سازمان بنادر بر این است که آثار احتمالی ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

لینک منبع

قالب وردپرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار