امروز : شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۳
منتشر شده : مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ | ۳:۰۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:10953 ­ ­ تعداد بازدید :157 بازدید

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رزن مطرح كرد:

پرداخت ۳۹ فقره تسهیلات اشتغال مشاغل خانگی در رزن

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن گفت: ۳۹ فقره تسهیلات اشتغال مشاغل خانگی به متقاضیان شهرستان رزن پرداخت شد.


به گزارش رزن جوان | محمد سهیلی با اشاره به برنامه دولت مبنی بر پرداخت تسهیلات اشتغال اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی ۴۵ طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی با بیان اینکه از این میزان ۳۹ طرح موفق به دریافت تسهیلات اشتغال به مبلغ ۱۴۱ میلیون تومان شده‌اند، گفت: در حوزه مشاغل خانگی پشتیبان از هشت طرح معرفی شده ۶ طرح موفق به اخذ تسهیلات شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن با اشاره به اینکه برای طرح‌ها بیش از ۱۸۰ میلیون تومان پرداخت شده است، ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی یک طرح با ۳۰ میلیون تومان در دست بررسی برای پرداخت است.

وی از معرفی ۱۰ طرح برای دریافت تسهیلات فراگیر به بانک‌های عامل خبر داد و اظهار کرد: سه طرح با مبلغ یک‌میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات خود را دریافت کرده و پرونده هفت طرح دیگر با ۲۲ میلیارد تومان در دست بررسی  است.

سهیلی افزود: در حوزه تسهیلات توسعه پایدار روستایی چهار طرح به بانک توسعه تعاون، ۱۲ طرح به پست بانک و ۱۴ طرح به صندوق کارآفرینی امید معرفی شده که از این تعداد برای چهار طرح تسهیلات پرداخت شده است.

وی تسهیلات پرداخت شده را به این چهار طرح ۵۴۲ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها برای ۳۳ نفر اشتغل ایجاد کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن افزود: در حوزه سری‌دوزی مستقل  ۱۷۵ نفر و در حوزه قالیبافی مستقل ۳۵۰ نفر متقاضی تسهیلات با نرخ ۴ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: از ۱۷۰ نفر واحد سری‌دوزی در حوزه مشاغل خانگی پشتیبان هفت نفر تسهیلات ۱۳۰ میلیون تومانی اشتغال دریافت کردند که برای ۶۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.

سهیلی ادامه داد: یک فقره پرونده پشتیبان سری‌دوزی نیز با مبلغ ۳۰ میلیون تومان در مرحله نهایی پرداخت قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سفر اخیر وزیر کار و تعاون به رزن درخواستی را با امضای  فرماندار و نماینده مردم رزن در مجلس مبنی بر ایجاد رسته‌های جدید در خصوصا افزایش سهمیه مشاغل خانگی ارائه شد گفت: با توجه به ظرفیت این شهرستان و وجود ۶۵۰ متقاضی برای دریافت تسهیلات در حوزه فرش دستبافت، سری‌دوزی، موزائیک‌سازی و لاستیک‌سازی امیدواریم این امر مهم محقق شود.

منبع: فارس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار