امروز : پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
منتشر شده : مرداد ۲۸, ۱۳۹۷ | ۱:۱۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:11143 ­ ­ تعداد بازدید :489 بازدید

برگزاری ۳۴ جشن محوری در رزن همزمان با دهه ولایت

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رزن با بیان اینکه غدیر نقطه تلاقی کاروان نبوت با طلایه‌داران امامت است، گفت: واقعه غدیر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.


به گزارش رزن جوان | حجت‌الاسلام حبیب‌الله غلامی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رزن با اشاره به اهمیت گرامیداشت دهه امامت و ولایت اظهار کرد: دهه ولایت فرصت مناسبی برای تبیین مبانی امامت و ولایت در جامعه است.
وی با بیان اینکه غدیر نقطه تلاقی کاروان نبوت با طلایه‌داران امامت است و واقعه غدیر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، افزود: بزرگداشت غدیر نباید تنها به دهه امامت و ولایت ختم شود؛ این دهه فرصت مغتنمی برای تبیین و ترویج بیشتر مبانی مسئله امامت و ولایت در جامعه است.
غلامی با بیان اینکه اندیشه حاکمیت و ولایت فقیه ناشی از جریان غدیر است، اضافه کرد: این مهم باید برای مردم تبیین شود که در نظام اسلامی چه بحران‌هایی با تدبیر ولایت و برنامه‌ریزی مقام معظم رهبری پشت سر گذاشته شد.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رزن با اشاره به اینکه مناسبت‌های دینی و مذهبی فرصت مناسبی برای رونمایی از ارزش‌های دینی در جامعه است و این دهه جریانی الهی است، گفت: همزمان با دهه نورانی ولایت چند برنامه شاخص در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری ۴ جشن محوری در ۴ شهر دمق، رزن، قروه در جزین و کرفس و همچنین ۳۰ جشن در ۳۰ منطقه روستایی از برنامه‌های پیش‌‌بینی شده برای دهه ولایت است.
‌غلامی اضافه کرد: برگزاری دعای عرفه در ۳۵ نقطه از شهر، اعزام ۵ مبلغ و ۳ مبلغه به سراسر شهرستان و برگزاری مسابقه خطبه خوانی غدیر در پایگاه‌های سلامت اجتماعی از دیگر برنامه‌های این ایام است.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رزن یادآور شد: در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، محرومیت زدایی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، کمک به فقرا و … برای اولین بار طرح «سلامت اجتماعی» در مسجد علی‌‌بن‌ ابی‌طالب(ع) شهرک فرهنگیان به عنوان یکی از مناطق حاشیه شهر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از طرح صورت گرفته است ادامه داد: این طرح با ۱۲ کارگروه با شبکه سازی‌های صورت گرفته به صورت رسمی فعالیت‌های خود را در قالب کلاس‌های آموزش قرآن کریم،کارآفرینی، فرهنگی و … از ۲۰ تیر ماه آغاز خواهد کرد.
سرپرست تبلیغات اسلامی رزن یادآور شد: شورای فرهنگی محلات نیز از سال گذشته در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی و کشف استعدادهای بالقوه در مسجد فاطمه الزهرا(س) به عنوان یکی از مناطق قدیمی شهرستان تشکیل شده است.
وی گفت: اجرای طرح سلامت اجتماعی و برگزاری برنامه‌های پایگاه اوقات فراغت از برنامه‌های قابل ذکر شورای فرهنگی محله در این منطقه است.

 

منبع: ایکنا


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , , ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار