امروز : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴
منتشر شده : شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ | ۷:۵۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:13826 ­ ­ تعداد بازدید :113 بازدید

قتل راننده کامیون در کمینگاه راهزنانسارقان خشن با کمین در کمربندی اندیمشک، راننده کامیون را غافلگیر کرده و پس از قتل فجیع مرد جوان، کامیون و بار آهن آن را سرقت کردند

به گزارش _رزن جوان، روزنامه ایران نوشت: ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه «مجتبی خادمی» از اهالی شهر معمولان لرستان محموله آهن‌آلات را از تبریز بار کامیون زده و به‌سمت اهواز در حرکت بود این مرد ۴۱ ساله به‌کمربندی اندیمشک رسیده بود که در تماس تلفنی به‌همکارش گفت افرادی تحت عنوان گشت نامحسوس پلیس راهور او را متوقف کرده و قصد دارند کامیونش را به پارکینگ انتقال دهند. اما این آخرین مکالمه او بود و حوالی ساعت ۸ صبح، یک کارگر جسد او را در نزدیکی نیزارها بغل جاده پیدا کرد.
با گزارش این جنایت به پلیس، مأموران آگاهی اندیمشک به محل اعزام شدند. بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد مرد جوان پس از ضرب و شتم شدید با شلیک دو گلوله کلت کمری کشته شده است. از آنجا که کارت شناسایی هوشمند «مجتبی» در جیبش بود، پلیس با پیدا کردن آدرس یکی از بستگانش، آنها را احضار کرد و جسد پس از شناسایی توسط خانواده اش، برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.
عموی «مجتبی» درباره این جنایت به خبرنگار «ایران» گفت: «مجتبی ۱۵، ۲۰ سال بود که در جاده‌ها تردد داشت و ۱۰، ۱۲ سال اخیر هم به تنهایی از این شهر به آن شهر بار می‌برد. ۴ سال پیش ازدواج کرده بود اما هنوز فرزندی نداشت. او آدم کم تجربه‌ای نبود و از آنجا که تا به حال چند نفر از راننده‌ها در جاده‌ها گرفتار راهزنان شده بودند، حواسش حسابی جمع بود. او به هم سرویسی‌اش گفته بود که مأموران گشت نامحسوس می‌خواهند کامیون را به پارکینگ ببرند و دیگر تماسی نداشت. بررسی‌های پلیس نشان می‌داد که او پیش از مرگ بشدت کتک خورده است. به همین دلیل حدس ما این است که او برای اینکه بتواند از دست آنها خلاص شود با راهزنان درگیر شده و به قتل رسیده است.این مرد ادامه داد: «کمربندی اندیمشک منطقه ای خلوت و دور و بر آن پر از زمین‌های زراعی و بیابان است. اما انتقال بار آهن براحتی امکانپذیر نیست. بدون شک این سارقان سازمان یافته عمل می‌کنند چون خالی کردن این بار بدون جرثقیل و امکانات غیرممکن است. پلیس کامیون خالی را ۲۴ ساعت بعد در حالی که در کمربندی رها شده بود، پیدا کرد.»
عموی «مجتبی» با بیان اینکه پرونده برادرزاده‌اش در آگاهی اندیمشک تشکیل شده و مأموران تمام تلاش خود را برای شناسایی و دستگیری سارقان جنایتکار به کار بسته‌اند گفت: «من خودم سال‌ها راننده جاده هستم و دیگر همه چم و خم جاده‌ها را می‌شناسم. تا به حال بسیاری از راننده‌ها با همین روش و توسط سارقانی که حتی لباس پلیس هم بر تن دارند غافلگیر شده و بارشان به سرقت رفته است. از پلیس استدعا دارم با نصب تابلوهایی در جاده‌ها محل‌های تردد گشت نامحسوس را اعلام کنند که بعد از این شاهد چنین فجایعی نباشیم.»
گشت نامحسوس پلیس، علایم مخصوص دارد
سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با تأکید بر اینکه افسران گشت نامحسوس پلیس راهور در جاده‌ها لباس فرم یا جلیقه دارند، گفت: «گشت نامحسوس به‌صورت شبانه روزی در جاده‌ها حضور دارد. این بازرسان نامحسوس به طور ویژه در برخی از محورهای ترانزیتی و پرتردد حضور می‌یابند اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که گشت‌های نامحسوس علایم ویژه‌ای دارند. به عبارت دیگر اغلب خودروهای گشت نامحسوس پــلاک پلیس یا بغل نویس دارند. اما اگر چنین شرایطی نیز نباشد همه مأموران لباس فرم یا جلیقه پلیس دارند و تجهیزات کامل پلیسی به همراه دارند.»سرهنگ رحمانی ضمن توصیه به رانندگان جاده‌ای گفت: «رانندگان نباید به هر خودرویی که سد راهشان شد و خود را گشت نامحسوس معرفی کرد اعتماد کنند و از مأموران جاده‌ای کارت شناسایی معتبر بخواهند. همچنین رانندگان می‌توانند در صورت روبه‌رو شدن با موارد مشکوک پیش از ترک وسیله نقلیه‌شان با شماره‌های ۱۱۰ یا ۱۲۰ تماس گرفته و با گزارش حضور مأموران گشت نامحسوس، نسبت به احراز هویت آنان اقدام کنند.»

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ مبارزه با علف‌هاي هرز در بیش از۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو
 • لزوم تاسیس شرکت های دانش بنیان در شهرستان ها
 • مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ملایرخبر داد: ساخت ۴ مجتمع آبرسانی؛ نیازمند ۷۵۰ میلیارد ریال اعتباراست
 • "سودای خیال" در همدان اجرا می‌شود
 • مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان: پویش " بهار مهربانی " نیاز روحی سیل زدگان را تآمین می‌کند
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبرداد؛ محکومیت بیش از ۲۲۲ میلیارد ریالی متخلفین اقتصادی در سال ۹۷
 • فرماندار همدان در دفتر _رزن جوان مطرح کرد مطالعه احداث قطار شهری در همدان/ همدان، کلانشهر نیست
 • سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: خبر هدیه ازدواج به دختران زیر ۲۰ و پسران زیر ۲۴ سال کذب است
 • استاندار همدان: دشمن با زر، زور و تزویر قصد از بین بردن وحدت مردم و نظام را دارد
 • ۲۹ فروردین یادآور دلاوری های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی
 • آخرین اخبار