امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷
منتشر شده : شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ | ۴:۵۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:13866 ­ ­ تعداد بازدید :81 بازدید

نماینده زنبورداران استان همدان: وجود عسل‌های تقلبی ربطی به زنبورداران نداردنماینده زنبورداران استان همدان با اشاره به وجود عسل‌های تقلبی در بازار گفت: وجود افراد سودجو در بازار باعث بی‌اعتمادی مردم به زنبوردارن شده است.
به‌‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، افشین نیک یکشنبه ۱۸ شهریور در جشن شکرگزار برداشت عسل استان همدان، با بیان اینکه شناسنامه‌دار نشدن زنبورداران علت عمده ورود افراد سودجو برای تولید عسل تقلبی است، افزود: ساخت عسل‌های تقلبی باعث شده تا مردم به زنبورداران زحمت‌کش بی‌اعتماد شوند در صورتی‌که وجود عسل تقلبی در بازار هیچ ربطی به زنبورداران ندارد.
وی با اعلام وجود ۴ نوع عسل در استان همدان مطرح کرد: عسل گون، تولید عسل گیشنیز در نهاوند، عسل رازیانه در رزن و عسل یونجه در تمامی نقاط استان از چهار نوع عسل تولید شده موجود در استان هستند.
نیک با اشاره به شرایط محدود شهدآوری در استان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی شهدآوری در استان، مسئولان مربوطه باید برای ارائه داروهای استاندارد به زنبورداران سرعت‌عمل داشته‌باشند تا زنبورداران مجبور به استفاده از داروهای شیمیایی و نامناسب نباشند.
وی با بیان اینکه استان همدان نگین گردشگری و میهمانان توریستی است، اظهار کرد: با توجه به انتخاب همدان به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و وجود گردشگران خارجی، باید تلاش کنیم تا عسل خوب و درجه یک همدان به‌دست توریست‌ها برسد تا آن‌ها مُبلغ عسل استان در دنیا باشند.
نماینده زنبورداران استان همدان در پایان یادآور شد: باید به مراتع بیشتر اهمیت داده شود چرا که نابودی مراتع، باعث نابودی صنعت تولید عسل می‌شود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار