امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
منتشر شده : شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ | ۵:۰۳ ب.ظ ­ ­ کد خبر:13868 ­ ­ تعداد بازدید :112 بازدید

نژاد زنبور ایرانی در حال انقراضرئیس مرکز تحقیقات‌ و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان با اشاره تعداد، انواع و نژاد زنبورعسل در سطح جهان مطرح کرد: بیش از ۲۰ هزار نوع و ۲۴ نژاد زنبورعسل در دنیا وجود دارد که ۲ نژاد از زنبوران عسل در ایران مشغول تولید عسل هستند.
به‌گزارش _رزن جوان، منطقه‌همدان، قاسم اسدیان یکشنبه ۱۸ شهریور در مراسم شکرگزاری برداشت عسل استان همدان، در رابطه با ۲ نژاد موجود زنبورعسل در ایران گفت: متأسفانه با بی‌توجهی و بی‌اهمیتی شاهد انقراض و نابودی زنبوران بومی ایران هستیم.
وی با اشاره به اهمیت و ارزش زنبورعسل در زندگی کنونی انسان، اظهارکرد: منهای ارزش اقتصادی، عسل باعث درمان بیماری‌های بزرگی مانند سرطان است و ارزش دارویی بسیاری دارد.
رئیس مرکز تحقیقات ‌و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان با بیان اینکه یک سوم غذای جهان توسط زنبورعسل تولید می‌شود، افزود: ۸۰ درصد گیاهان با
گرده‌افشانی محصول تولید می‌کنند به طوریکه زنبوران تنها موجود بر روی زمین هستند که از نظر تغذیه با انسان شریک نبوده و ضرری به‌انسان نمی‌رسانند.
وی با اعلام آمادگی مرکز تحقیقات‌ و آموزش کشاورزی استان برای همکاری با زنبورداران و مسئولان مربوطه توضیح داد: برگزاری دوره‌های آموزشی روش‌های مختلف برای زنبورداری، شناسایی زمین‌های مرغوب برای نصب کندو و شناسایی افراد توانا از جمله امور لازم برای همکاری ما به منظور رسیدن به‌بهره‌برداری درست و مفید از زنبوران عسل است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار