امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۹
منتشر شده : شهریور ۱۹, ۱۳۹۷ | ۵:۰۴ ب.ظ ­ ­ کد خبر:13996 ­ ­ تعداد بازدید :49 بازدید

معاون فرماندار همدان خبر داد: عملکرد غیرقابل‌قبول جهادکشاورزی در جلوگیری از کشت دوممعاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری همدان گفت: عملکرد جهادکشاورزی در جلوگیری از کشت دوم قابل‌قبول نیست چرا که ۲۶ مورد کشت دوم در ۱۰۰ هکتار زمین کشاورزی گزارش شده است.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، رضا زمانی دوشنبه ۱۹ شهریور در بیست و چهارمین شورای حفاظت از منابع آب شهرستان همدان، اظهار کرد: از ابتدای فعالیت شورای حفاظت آب در شهرستان تا کنون ۵۰۰ حلقه چاه پر شده است که اتفاق خوبی در سطح شهرستان به شمار می‌آید.

وی با اشاره به سامانه پایش در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب خاطرنشان کرد: در این سامانه پروانه و میزان مصرف کنتورهای روستایی به‌روزرسانی و رصد شود.

معاون فرماندار همدان تأکید کرد: به طور جد با حفر چاه‌های غیرمجاز برخورد شود و اجازه حفر در حوالی چاه‌های آب شرب داده نشود.

وی تصریح کرد: ۲۶ مورد کشت دوم در سطح شهرستان گزارش شده است که از این تعداد، ۲۰ مورد رفع تخلف شده، یک مورد قطعی برق، چهار مورد تأخیر در کشت و یک مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

زمانی اظهار کرد: در جابجایی چاه‌ها، ۱۷۸ مورد مجوز اعطا شده که از این تعداد، ۱۰۶ مورد معدوم و ۷۶ مورد در دست اقدام است که مدیریت مصرف در روستاها باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به چاه‌های حاشیه سد اکباتان نیز گفت: ۲۲۶ مورد چاه غیرمجاز شناسایی شده که از این تعداد ۱۶۹ مورد فاقد پروانه، برای ۱۳۲ مورد اخطار صادر شده، ۸۵ مورد پر شده و ۲۴ مورد به دادگاه معرفی شده است.

معاون فرماندار همدان تصریح کرد: از آنجایی که سد اکباتان اب مورد نیاز مردم شهر همدان را تأمین می‌کند، از این رو حفر چاه‌های غیرمجاز باعث کم شدن برداشت آب سد خواهد شد.

وی افزود: باوجود بارش‌های بهاره مشکل تأمین اب در همدان وجود نداشت اما میزان بارش‌های سال آینده معلوم نخواهد بود از این‌رو، همه ادارات باید در مصرف آب حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار