امروز : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۵
منتشر شده : شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ | ۵:۱۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:14084 ­ ­ تعداد بازدید :95 بازدید

رئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه همدان: عملیات اتصال فیبرنوری در همدان و لالجین در حال اجراسترئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه همدان گفت: عملیات اتصال فیبرنوری در دو شهر همدان و لالجین در حال اجرا است.
فریدون حسن‌پور در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، افزود: در صورت اجرای طرح اتصال فیبرنوری در استان مشترکین از مزایای مختلفی از جمله سرعت بالای اینترنت، کیفیت عالی و بدون نویز، امنیت بالا، تلفن تصویری، دانلود فایل باسرعت بالا، تلویزیون آنلاین، حرکت به سمت خانه‌های هوشمند، حرکت به سمت هوشمندسازی اشیاء، داشتن تلفن ثابت اینترنتی به هر تعداد فقط بر روی یک تار نوری و حفظ شماره تلفن در سراسر استان بهره‌مند خواهند شد‌.
وی با اشاره به تبدیل کابل مسی به فیبرنوری و ارائه سرویس فیبرنوری به منازل توسط مخابرات اظهار کرد: سرعت اینترنت بر بستر کابل‌ مسی در حدود ۱۳ مگابیت بر ثانیه است در حالیکه سرعت اینترنت بر بستر فیبرنوری بیش از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه خواهد بود.
حسن‌پور در تکمیل بحث مزیت‌های فیبرنوری ادامه داد: فیبرنوری بستر ایجاد اینترنت اشیاء را فراهم می‌کند که از این طریق می‌توان اینترنت را به تمام وسایل منزل متصل کرد و در صورت عدم حضور در آن محل وسایل را تحت کنترل قرار داد.
وی عنوان کرد: برای تسریع اجرای فرآیند این طرح لازم است در ساختمان‌های جدید پیش‌بینی استفاده از فیبرنوری فراهم شود و اطلاع‌رسانی به مردم در این زمینه افزایش و گسترش یابد.
رئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه همدان خاطرنشان کرد: در شهر لالجین این طرح با استقبال بسیار خوب شهروندان مواجه شده و در شهر همدان هم در دو منطقه پاستور و مرکز بعثت و بخشی از مرکز مخابراتی باباطاهر عملیاتی شده البته این طرح اجباری نیست اما بهتر است برای پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در کل استان اجرایی شود.
وی یادآور شد: این طرح برای مخابرات هزینه‌های زیادی را در پی دارد به طوریکه تا در ورودی ساختمان مشترک رایگان و از در ورودی تا داخل آن هزینه به عهده مشتری است و هزینه اجرای فیبر داخل ساختمان بسته به ابعاد و متراژ فیبر مصرفی متفاوت بوده که در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بوده که این رقم در مجتمع‌ها به دلیل سرشکن شدن کمتر خواهد شد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ مبارزه با علف‌هاي هرز در بیش از۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو
 • لزوم تاسیس شرکت های دانش بنیان در شهرستان ها
 • مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ملایرخبر داد: ساخت ۴ مجتمع آبرسانی؛ نیازمند ۷۵۰ میلیارد ریال اعتباراست
 • "سودای خیال" در همدان اجرا می‌شود
 • مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان: پویش " بهار مهربانی " نیاز روحی سیل زدگان را تآمین می‌کند
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبرداد؛ محکومیت بیش از ۲۲۲ میلیارد ریالی متخلفین اقتصادی در سال ۹۷
 • فرماندار همدان در دفتر _رزن جوان مطرح کرد مطالعه احداث قطار شهری در همدان/ همدان، کلانشهر نیست
 • سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: خبر هدیه ازدواج به دختران زیر ۲۰ و پسران زیر ۲۴ سال کذب است
 • استاندار همدان: دشمن با زر، زور و تزویر قصد از بین بردن وحدت مردم و نظام را دارد
 • ۲۹ فروردین یادآور دلاوری های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی
 • آخرین اخبار