امروز : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۴
منتشر شده : شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ | ۵:۲۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:14088 ­ ­ تعداد بازدید :115 بازدید

چند توصیه به مداحان و منبری‌هایک مدرس حوزه و دانشگاه در همدان ضمن عرض تسلیت ایام محرم گفت: نخستین وظیفه روحانیت پاسخگویی به شبهات است و این فرصتی برای جذب نیروی جوان به شمار می‌‌آید.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمجتبی حسینی‌یمین سه‌شنبه ۲۰ شهریور در نشست تخصصی مبلغان، هیئت امنا و خادمان امامزادگان و بقاع متبرکه استان همدان، افزود: یکی از وظایف ما تبلیغ و بحث ضرورت آفت‌شناسی است و قبل از هر عملی ابتدا باید پایه و اساس مبلغ درست باشد به طوریکه اگر شناخت به خوبی صورت نگیرد و نتوانیم گذر زمان را به خوبی بفهمیم این شناخت یک آسیب و آفت می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه باید نقد در همه زمینه‌ها برای مبلغان صورت گیرد، تصریح کرد: یک مبلغ باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و جنبه نقد از اطرافیان خود را داشته باشد و یک نقد باید بسیار جدی گرفته شده باشد چرا که هر عیبی که اصلاح نشود، موجب آسیب و آفت می‌شود.
حسینی‌یمین با بیان اینکه عدم اعمال تبلیغ عملی یکی دیگر از آسیب‌هایی است که می‌تواند پایه و اساس یک دین را خراب کند، عنوان کرد: متأسفانه دیگر آسیبی که وجود دارد این است که تبلیغ و مداحی به یک منبع درآمد و رسما به یک شغل تبدیل شده و این یک بدبختی و آسیب جدی است.
این مدرس افزود: سوءاستفاده از مزاج مردم آسیب دیگری است که بعضی از مداحان و منبری‌ها مطابق میل صاحب مجلس و صاحب منصب حرف می‌زنند تا بتوانند جایی در دل صاحب‌منصبان باز کنند.
وی با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: پرهیز از انحراف و پرهیز از مشکل‌تراشی و خرافه‌گویی باید در دستور کار مداحان و منبری‌ها قرار گیرد چرا که این کار نه تنها جوان را جذب اسلام نمی‌کند بلکه فقط او را خرافه‌پرست می‌کند.
حسینی‌یمین با بیان اینکه بعضی مداحان مجلس را با راه‌های بسیار نامناسب گرم می‌کنند، خاطرنشان کرد: این مجلس گرم‌کنی‌ها به هیچ دردی نمی‌خورد چرا که عزای عاشورایی باید همراه با بصیرت باشد و گریه با صدای بلند کافی نیست.
وی در پایان با اشاره به هدف عزاداری‌های حسینی گفت: هدف اصلی عزاداری‌ها شناخت درست و توبه حقیقی است و برای رسیدن به اهداف دنیوی هیچ فایده‌ای ندارد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ مبارزه با علف‌هاي هرز در بیش از۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو
 • مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ملایرخبر داد: ساخت ۴ مجتمع آبرسانی؛ نیازمند ۷۵۰ میلیارد ریال اعتباراست
 • لزوم تاسیس شرکت های دانش بنیان در شهرستان ها
 • "سودای خیال" در همدان اجرا می‌شود
 • فرماندار همدان در دفتر _رزن جوان مطرح کرد مطالعه احداث قطار شهری در همدان/ همدان، کلانشهر نیست
 • مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان: پویش " بهار مهربانی " نیاز روحی سیل زدگان را تآمین می‌کند
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبرداد؛ محکومیت بیش از ۲۲۲ میلیارد ریالی متخلفین اقتصادی در سال ۹۷
 • سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: خبر هدیه ازدواج به دختران زیر ۲۰ و پسران زیر ۲۴ سال کذب است
 • مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان خبرداد؛ ۵۱۵ میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی واحدهای آسیب دیده در سیل نیاز است
 • استاندار همدان: دشمن با زر، زور و تزویر قصد از بین بردن وحدت مردم و نظام را دارد
 • آخرین اخبار