امروز : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲
منتشر شده : شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ | ۵:۴۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:14300 ­ ­ تعداد بازدید :93 بازدید

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان اعلام کرد برگزاری برنامه‌های ویژه ماه محرم در ۲۲۰۰ نقطه استان همدانمدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: ۱۷۰۰ مبلغ و مبلغه در ۲۲۰۰ نقطه استان همدان برنامه‌های ویژه ماه محرم را برگزار می‌کنند.
حجت‌الاسلام علی دشتکی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه محرم و صفر در فرهنگ دینی و مذهبی ما مسلمانان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: گرچه ماه محرم همراه با حزن و اندوه و عزاداری است اما بزرگترین نشاط اجتماعی را دربر دارد چرا که همه چیز را هدفمند کرده و باعث حرکت اجتماعی منسجم می‌شود.
وی با بیان اینکه محرم و صفر بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است بنابراین برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که این نگاه را در جامعه اسلامی و سایر جوامع شناسانده و تعمیق بخشیم، افزود: تبیین جایگاه ولایت‌فقیه، عدالت‌خواهی، سبک زندگی حسینی، ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی، اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی از مسائلی است که در مراسم‌های مذهبی به آن پرداخته می‌شود.
دشتکی همچنین در ادامه به فعالیت  ۲۸۵ مرکز قرآنی در استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه این مراکز به موضوع محرم ورود پیدا کرده‌اند، گفت: ترویج فرهنگ قرآنی یکی از وظایف تعریف شده برای این مراکز است.
وی با بیان اینکه ۲۰۰۰ مداح نیز در ۲۲۰۰ هیئت استان طی این ایام فعالیت می‌کنند، گفت: قیام عاشورای امام حسین(ع) از گنج‌های نهضت اسلامی به شمار می‌رود که همواره مورد طمع دشمنان بوده است و با ایجاد شبهات و انحرافات در آن درصدد تضعیف آن برمی‌آیند که سازمان تبلیغات نیز در این زمینه با رصد این انحرافات آسیب‌ها را شناسایی و با آنها مقابله می‌کند.
دشتکی درباره آداب روضه‌خوانی در ایام عزاداری، اعلام کرد: مداحان در روضه یک مقدمه اخلاقی و اعتقادی مطرح می‌کنند سپس بحث حقانیت اهل‌بیت(ع) را تبیین می‌کنند و می‌گویند چه ظلمی در حق آنها شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد: تبیین ظلم‌هایی که در حق اهل‌بیت(ع) شده کمک می‌کند تا این احساس در جامعه تقویت شود و زنده بماند.
وی با بیان اینکه برنامه‌های تبلیغات اسلامی استان همدان در ایام محرم و صفر با رویکرد ایثار، فداکاری و دفاع از حریم جامعه اسلامی برگزار می‌شود، گفت: اگر اکنون ملت ایران به عنوان یکی از کشورهای سربلند و سرافراز در جهان مطرح است به برکت فرهنگ عاشورا و مهدویت است، مکتب سرخ حسینی و سبز مهدوی چیزی است که ما را از فرهنگ، نظام، ادیان و مذاهب دیگر تمیز می‌دهد.
دشتکی اظهار کرد:حقیقت و معنای حکومت توحیدی و اسلامی در مکتب عاشورا و مهدویت است و اگر اکنون از دفاع مقدس سرافرازانه یاد می‌کنیم به برکت این مکتب بوده و سعادت بشر با هر دیدگاه و تفکری وابسته به شناخت فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب عاشورا است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ مبارزه با علف‌هاي هرز در بیش از۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو
 • لزوم تاسیس شرکت های دانش بنیان در شهرستان ها
 • مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ملایرخبر داد: ساخت ۴ مجتمع آبرسانی؛ نیازمند ۷۵۰ میلیارد ریال اعتباراست
 • "سودای خیال" در همدان اجرا می‌شود
 • مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان: پویش " بهار مهربانی " نیاز روحی سیل زدگان را تآمین می‌کند
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبرداد؛ محکومیت بیش از ۲۲۲ میلیارد ریالی متخلفین اقتصادی در سال ۹۷
 • فرماندار همدان در دفتر _رزن جوان مطرح کرد مطالعه احداث قطار شهری در همدان/ همدان، کلانشهر نیست
 • سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: خبر هدیه ازدواج به دختران زیر ۲۰ و پسران زیر ۲۴ سال کذب است
 • استاندار همدان: دشمن با زر، زور و تزویر قصد از بین بردن وحدت مردم و نظام را دارد
 • ۲۹ فروردین یادآور دلاوری های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی
 • آخرین اخبار