امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
منتشر شده : شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ | ۴:۰۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:14202 ­ ­ تعداد بازدید :37 بازدید

کاظمی: بهتر است دادگاه‌ مفسدان اقتصادی با حضور خبرنگاران برگزار شودنایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل درخواست رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری درباره دادگاه‌ مفسدان اقتصادی بحث خبری و مطبوعاتی آن بود.
محمد کاظمی در گفت‌وگو با _رزن جوان، با اشاره به لزوم اهتمام به بحث رسانه‌ای شدن و بازتاب خبری در نوع برگزاری دادگاه‌های اخیر اظهار کرد: علت این‌که رییس قوه قضاییه درخواست ترک تشریفات و رسیدگی فوق‌العاده در این پرونده‌ها را از مقام معظم رهبری داشت بحث اقناع افکار عمومی و پاسخگویی به درخواست‌ها و نیازهای مردم بود.

وی افزود: اگر قرار بود این موارد با رعایت تشریفات دادرسی و مقررات حاکم بر محاکم و به صورت غیرعلنی انجام شود این درخواست انجام نمی‌شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حال که این دادگاه‌ها به صورت علنی برگزار می‌شوند بهتر است نشریات و خبرنگاران در این دادگاه‌ها حضور داشته باشند و برای در جریان گذاشتن مردم اخبار را منعکس کنند.

کاظمی تأکید کرد: مردم منتظر هستند ببینند محاکم چه احکامی را در چه زمانی صادر می‌کنند و دلایل و مستندات این اتهامات چیست؟ عموما شاهد هستیم متهمین اتهامات انتسابی را انکار می‌کنند. اگر احکام مستدل و مستند صادر شود می‌توان افکار عمومی را قانع کرد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار