امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۷
منتشر شده : شهریور ۲۲, ۱۳۹۷ | ۴:۲۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:14334 ­ ­ تعداد بازدید :48 بازدید

ارتباط تنگاتنگ بین ایران و عراق به ضریب امنیت در حوزه‌های مختلف کمک می‌کندنایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در شرایطی می‌توانیم ثبات امنیتی و اقتصادی ایجاد کنیم که حاشیه امنی را در اطراف خود داشته باشیم و اصحاب رسانه و مطبوعات باید جانب اعتدال را رعایت کنند.
یحیی کمالی پور

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با _رزن جوان در مورد ضرورت وحدت بین مردم ایران و عراق، با بیان این مطلب اظهار کرد: به لحاظ همین ضرورت، ارتباط تنگاتنگ بین مردم ایران و عراق می‌تواند به ضریب امنیت در حوزه‌های مختلف کمک کند. علی‌رغم تمام مشکلات پیش آمده فکر می‌کنم ما ناگزیر هستیم که این حلقه اتحاد را بیشتر کنیم و شرایط را به سویی ببریم که مشکلاتی در این حوزه پیش نیاید.

نماینده جیرفت ادامه داد: در بحث اتحاد و همدلی، اولویت با کشورهای همسایه است. با توجه به ظرفیت‌های متعددی که کشور عراق دارد و فعالیت‌هایی که ایران در آنجا انجام داده برای پیشبرد اهداف لازم است تدبیری بیندیشیم که آن اتحاد و همدلی حفظ شود.

وی در مورد نقش رسانه‌ها در ایجاد اتحاد و همدلی افزود: وقتی که قرار است اتحاد حفظ شود همه مسئول هستند، اما مسئولیت اصحاب رسانه و مطبوعات بیشتر است، چون هرچه به اختلافات دامن بزنیم، امیدواری برای برون رفت از مشکلات کمتر خواهد شد. هرچه ما به نکات مثبت این موضوع فکر کنیم اثرگذاری بیشتری دارد. فضای رسانه و مطبوعات ما باید جانب اعتدال را رعایت کنند تا خدایی ناکرده همین دامن‌زدن‌ها به مجموعه بهانه‌ها برای دشمنی با مردم ایران تبدیل نشود.

کمالی‌پور در پایان گفت: عراق به لحاظ خیلی از مسائل مثل جنگ هشت ساله موقعیت خاص‌تری نسبت به سایر کشورهای همسایه دارد. احساس من این است که نباید اجازه بدهیم دشمنان بین ما قرار بگیرند و ما بازیگر میدان آنها شویم تا خدایی ناکرده به سرنوشت بسیاری از کشورهای منطقه که به وحدت توجه نداشتند دچار شویم.

انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار