امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
منتشر شده : مهر ۱۴, ۱۳۹۷ | ۶:۲۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:18314 ­ ­ تعداد بازدید :71 بازدید

معاون راهداری استان همدان خبر داد: آزادسازی بیش از ۲ هزار کیلومتر از حریم راه‌‎های همدانمعاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آزادسازی ۲ هزار و ۱۷۹ کیلومتر از حریم راه‌های استان در نیمه نخست امسال خبر داد.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حمید پرورشی‌خرم اظهار کرد: آزادسازی حریم راه‌ها به منظور رفع تصرف و تجاوز به حریم راه‌ها و با هدف بالا بردن ایمنی تردد خودروها و حفظ حریم جاده اجرایی شده است.
وی افزود: به منظور ایمن‌سازی جاده‌ها و پیشگیری از ساخت‌وساز‌های بدون مجوز و تصرف حریم راه‌ها، دستور توقف ۲۲۲ مورد از عواملی که حریم راه را مورد تعرض قرار داده بودند صادر شد.
پرورشی‌خرم ادامه داد: در این مدت همچنین تخریب ۱۶۹ مورد از ساخت‌وساز‌های واقع در حریم راه‌ها با دستور قضایی نیز انجام شده است.
معاون راهداری استان همدان یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال ۸۳۰ مورد صدور مجوز ساخت‌وساز حاشیه راه‌ها طبق قانون ایمنی راه‌ها نیز در دستور کار قرار گرفت.
پرورشی‌خرم یادآور شد: صدور هر گونه مجوز ساخت‌وساز در محدوده ۱۰۰ متري پس از حريم راه‌ها و خارج از آن بدون پيش‌بيني راه دسترسي ايمن و اخذ مجوز احداث از سوي متقاضيان ممنوع است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون ایمنی راه‌ها، افراد قبل از انجام هرگونه عملیات منتهی به تخریب جاده و ساخت‌وساز، درختکاری، زراعت، نصب و استقرار تابلو یا حفاری باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز دریافت کنند.
گفتنی است استان همدان دارای ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار