امروز : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
منتشر شده : مهر ۱۵, ۱۳۹۷ | ۸:۱۴ ق.ظ ­ ­ کد خبر:18555 ­ ­ تعداد بازدید :149 بازدید

معاون استاندار همدان: زیرساختهای گردشگری همدان را باید گسترش دهیممعاون عمرانی استاندار همدان گفت: زیرساخت های گردشگری استان را باید گسترش دهیم به طوریکه باید جذب تعداد توریست و ارتقاء زیر ساخت‌ها به مرور زمان باهم رشد کنند.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محمودرضا عراقی پنجشنبه ۱۲ مهر در حاشیه برگزاری همایش بین المللی نخبگان وسفیران فرهنگی در راستای رویدادهمدان ۲۰۱۸ در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: استان همدان با توجه به شرایط خاص اقلیمی، مذهبی، تاریخی و مشاهیر و تمام مواردی که می تواند قطب گردشگری باشد را داراست.
وی بیان کرد: محور توسعه را باید گردشگری قرار داد چرا  که از مسیر گردشگری می توان ثروت و مبادلات فرهنگی با دنیا داشته باشیم البته در محور کشاورزی و صنعت نیز فعالیت هایی وجود دارد اما با محدودیت مواجه است.
عراقی ادامه داد: در بحث راه آهن، قطار همدان هم به تهران و هم به مشهد وصل است و از ملایر هم اجرایی شود جنوب و غرب کشور نیز به هم وصل می شوند و می توان ظرف ۲ تا ۳ ساعت به همدان آمد.
معاون عمرانی استاندار همدان اظهار کرد: زیر ساخت های گردشگری استان را باید گسترش بدهیم و باید تعداد جذب توریست و ارتقاء زیر ساخت‌ها به مرور زمان باهم رشد کنند و به کمک اصحاب رسانه باید گردوغبار را از روی همدان این گوهر گرانبها بزداییم.
عراقی خاطرنشان کرد: شهر جهانی سفال لالجین در کنار استانهای بزرگی چون اصفهان، تبریز و خراسان توانسته برند جهانی شدن را با ۱۵ هزار جمعیت کسب کند و در سطح ملی مبل و منبت ملایر به ثبت رسیده است که باعث اشتغال صدها نفر شده و تلاش می‌کنیم انگور ملایر نیز ثبت جهانی شود.
وی بیان کرد: تلاش می کنیم همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا شناخته شود که چندی پیش از کشورهای مختلف آسیایی به همدان آمدند و با استان آشنا شدند و همین افراد باید سفیران تبلیغ در کشورهای آسیایی شناخته شود.
عراقی اظهار کرد: در آبان ماه سالجاری همایشی با اعضاء وابسته به مجمع جهانی گردشگری خواهیم داشت و شرکت های بزرگ گردشگری نیز در این مجمع حضور خواهند داشت.
وی بیات کرد: از نظر سیاسی این همایش ما اثرگذار است البته استکبار می خواهد مردم کشورهای مختلف را از ایران بترسانند اما همایش‌های بین المللی برگزار می‌کنیم و ایران پر توان، با قدرت، تدبیر و امید به توسعه خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار