امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵
منتشر شده : مهر ۱۷, ۱۳۹۷ | ۸:۰۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:19048 ­ ­ تعداد بازدید :50 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مطرح کرد: انجام ۱۰ فصل کاوش در دستکندهای ارزانفود و سامنمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: دستکندهای ارزانفود و سامن دو دستکند مهم استان همدان هستند که تا کنون ۱۰ فصل کاوش در این دو حوزه انجام شده است.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، علی مالمیر صبح سه‌شنبه ۱۷ مهر در سومین همایش بین‌المللی معماری دستکند در دانشگاه بوعلی‌سینا، عنوان کرد: در اواخر سال ۹۶، پایگاهی برای معرفی دستکندهای سامن و ارزانفود ایجاد و کارهای مطالعاتی ایجاد شده بر آنها در این پایگاه نمایش گذاشته شده است و باید زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی از گردشگران و علاقمندان به این حوزه تاریخی را ایجاد کرد.
وی تأکید کرد: اقدامات زیادی برای دستکندها انجام شده که قطع به یقین دستکند از نظر گردشگری و بازسازی یکی از پروژه‌های میراث است که باعث ماندگاری ما خواهد شد و صنعت گردشگری ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
مالمیر اظهار کرد: امسال همدان با توجه به پیگیری‌های انجام شده به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب و عملا رویدادهای مختلفی در این راستا برگزار شد که سعی کردیم با استفاده از این رویدادها شناخت بیشتری نسبت به استان ایجاد و ظرفیت‌های گردشگری را در ابعاد مختلف معرفی کنیم و بتوانیم هم‌افزایی و همکاری بیشتری ایجاد کنیم.
وی افزود: یکی از مهمترین مزیت گردشگری همدان، سبقه تاریخی و گردشگری، چه میراث ملموس و ناملموس بناها و محوطه‌هایی است که در سرتاسر استان پراکنده شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان بیان کرد: استان همدان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پایتخت‌های تاریخ و تمدن ایران زمین مملو از آثار ارزشمند است که نیازمند مراقبت و نگهداری فراوانی است.
وی به رویدادها و برنامه‌های استان همدان در حاشیه رویداد ۲۰۱۸ اشاره و عنوان کرد: بزرگداشت مقام باباطاهر، جشنواره پویانمایی، برنامه‌های کشاورزی همچون شیره‌پزی مانیزان، نشست‌های مقامات سفرای خارجی در تیرماه، کنفرانس بین‌الملی ۲۰۱۸ در شهریورماه و در آبان‌ماه نشست اعضای وابسته گردشگری در راستای معرفی ظرفیت‌های استان همدان انجام شده است.
مالمیر با تأکید بر اینکه خوشبختانه آوازه همدان در سطح کشور طنین‌انداز شده است، به توجه رسانه‌ها به میراث فرهنگی در سطح استان اشاره و تصریح کرد: رسانه‌های مکتوب و مجازی، یکی از ظرفیت‌های مهم در حوزه معرفی جاذبه‌های گردشگری هستند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار