امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
منتشر شده : مهر ۱۸, ۱۳۹۷ | ۶:۴۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:19299 ­ ­ تعداد بازدید :77 بازدید

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان: محیطی امن برای حضور سرمایه‌گذار در همدان ایجاد شودرئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت ایجاد محیطی امن برای حضور سرمایه‌گذار در استان و شهر تأکید کرد و گفت: باید اراده‌ای ایجاد شود تا زمان ماندگاری گردشگر در شهر همدان افزایش یابد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حسین قراباغی سه‌شنبه ۱۸ مهر در نخستین جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان، اظهار کرد: مطالعه و برنامه‌ریزی برای ایجاد مرکز مشترک رفاهی، تاریخی، گردشگری و سرمایه‌گذاری جزء برنامه‌های این کمیسیون است.

وی در بحث اقتصادی خواستار رابطه بین مؤلفه‌های اقتصادی و وظایف شهرداری شد و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری شهرداری و مباحث مالی و حقوقی مرتبط آن در سایر مجموعه‌ها باید شفاف و به‌روزرسانی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری خواستار استفاده از ظرفیت سفرای همدانی‌الاصل در کشورهای دیگر شد و گفت: تشکیل تیم‌های نمایشگاهی در داخل و خارج از کشور را فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و جذب گردشگر است.

وی بر ضرورت ایجاد محیطی امن برای حضور سرمایه‌گذار در استان و شهر تأکید کرد و یادآور شد: شورای شهر و شهرداری همدان از سرمایه‌گذاران به‌ویژه در حوزه گردشگری حمایت می‌کند و در این زمینه اقداماتی انجام داده است که از جمله آنها می‌توان به مصوبه رایگان شدن پروانه ساختمانی هتل‌ها اشاره کرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و فضاهای موجود در حوزه گردشگری

وی به استفاده از ظرفیت‌ها و فضاهای موجود در حوزه گردشگری تأکید و تصریح کرد: با توجه به اینکه در بحث گردشگری کمبودهایی داشته و داریم بر این اساس باید از مباحث علمی از تجارب افراد در این حوزه بهره گرفت که در این راستا در مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا کمیته‌ای در این زمینه تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به اینکه باید تعامل سازنده‌ای بین ارگانها و سازمانهای مرتبط با گردشگری باشد، اظهار کرد: لازم است با تعامل سازنده و به روز با ارگانها و سازمان‌های مرتبط، از ظرفیت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه مرتبط با مدیریت شهری بهره برداری اساسی شود و با همدلی و همکاری هم، از داشته‌ها و ظرفیت‌های خود برای رونق صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذار استفاده کنیم و این منوط به حرکت جهادی و منسجم است.

قراباغی بر تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه سرمایه گذاری و گردشگری تأکید کرد و افزود: شناسایی ظرفیت‌ها و ابزار مورد نیاز برای رونق صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذار ضرورتی است که همگان باید در این زمینه وارد شوند.

وی در بحث گردشگری اهمیت نورپردازی و‌ رنگ‌آمیزی منظر شهری را به عنوان یک مطالبه اجتماعی گردشگری و وسیله‌ای برای  حفاظت از اماکن تاریخی مطرح کرد و ادامه داد: توجه به ورودی‌های سه‌گانه شهر در جذب و ماندگاری توریست بسیار حائز اهمیت است.

به‌گزارش _رزن جوان، در ادامه مواردی پیرامون ایجاد منطقه ویژه گردشگری، ترویج اراده توریسیم‌پذیری، برگزاری جشنواره‌های فصلی و تشکیل اتاق فکر به صورت ماهیانه و انعکاس اخبار همدان در فضای رسانه‌ای، مجازی و بین‌المللی برای شناساندن ظرفیت‌های کهن شهر همدان، به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن مطرح شد.

گفتنی است؛ مسئولیت کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری پیش‌تر با مریم روانبخش بود که در سال دوم فعالیت دوره پنجم شورا بر عهده حسین قراباغی واگذار شد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان: امسال حدود ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید در همدان احداث می‌شود
 • مدیر امور حفظ اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان: اجرای ۵۵ حکم قلع‌وقمع ساخت و سازغیرمجاز در باغات همدان
 • رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان مطرح کرد از جمع‌آوری ۱۴ کیلو طلا تا وعده هدیه یک خشت طلا از سوی شهرداری همدان
 • مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان: آبرسانی به شهر همدان سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 • محصولات کشاورزی همدان سالم است؟
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ای وزیر کشور : جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی؛ مهمترین اولویت اقتصادی کشور
 • وزیر ارشاد: باید بنیاد بوعلی در ابن‌سیناپژوهی مرجعیت ملی پیدا کند
 • جشنواره رضوی؛ پلی برای تعمیق و ترویج معارف دینی
 • معاون مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان همدان: صرفه‌جویی ۶۶۴ میلیون متر مکعبی آب در بخش کشاورزی همدان
 • کتابت جایگزینی مناسب برای کتب قرآن به خط عثمان طه
 • آخرین اخبار