امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲
منتشر شده : مهر ۱۸, ۱۳۹۷ | ۹:۲۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:19443 ­ ­ تعداد بازدید :72 بازدید

قره‌خانلو: تمام هزینه‌هایم در آرژانتین با IOC است/ ۳ برنامه اصلی را دنبال خواهم کردرییس آکادمی ملی المپیک گفت: من به دعوت کمیته بین المللی المپیک برای حضور در یک همایش به آرژانتین آمده‌ام و تمام هزینه‌هایم را نیز IOC پرداخت کرده است.
رضا قراخانلو

رضا قره خانلو در گفت‌وگو با _رزن جوان درباره ی علت حضورش در آرژانتین بیان کرد: کمیته بین المللی المپیک (IOC) در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ اصلاحات اساسی را در سیاست‌ها و برنامه‌های خود اعمال کند و تمام تغییرات در برنامه المپیزم را پیگیری می‌کند. به همین دلیل در کنار المپیک جوانان یک همایش بزرگی ترتیب دادند که در این همایش ۱۱۰۰ نفر از بزرگترین شخصیت‌ها و تمام اعضای خانواده IOC شرکت داشتند از جمله خود توماس باخ و بان کی مون و تمام اعضای IOC. این همایش با حضور رییس جمهور آرژانتین آغاز به کار کرد و در مورد ۱۳ عنوان بسیار مهم بحث و گفت‌وگو شد.

او افزود: من نیز از طرف کمیته بین‌المللی المپیک برای شرکت در این کنگره دعوت شدم و تمام هزینه‌هاهای مربوط به مسافرت و اسکانم از طریق کمیته بین‌المللی المپیک پرداخت شده است. من این فرصت را برای ارائه دیدگاه های ایران مورد استفاده قرار دادم و تلاش کردم با شرکت فعال در جلسات، دیدگاه‌های ایران و برنامه های کمیته ملی المپیک ایران را به اطلاع آنها برسانم.

قره خانلو در موضوعاتی که در این همایش مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت، بیان کرد: همان طور که گفتم ۱۳ عنوان بسیار مهم بحث و گفت‌وگو شد که به برخی اشاره می‌کنم. یکی، موضوع اصلاح جامعه از طریق ورزش بود که در این زمینه بان کی مون به عنوان رییس کمیته اخلاق IOC منصوب شده  و اعتقاد دارد جنبش المپیزم قوی‌ترین ابزار برای اصلاح وضعیت جهان است. مورد دیگر، توجه ویژه نسبت به ورزش زنان بود. مسئله دیگر، موضوع شهر فعال جامعه سالم است. درواقع IOC می‌خواهد به جز ورزش قهرمانی، به میان مردم برود و برای سلامت مردم و کاهش بیماری ها از ورزش استفاده کند. موضوع چهارم، آینده ورزشکاران و دوران بازنشستگی آنها بود که به نقش های اجتماعی قهرمانان برمی گردد. صلح  و ورزش، مبارزه با دوپینگ و حفظ محیط زیست نیز از دیگر موضوعاتی است که در این برنامه گنجانده شده است.

او ادامه داد: در نظر هست بعد از بازگشت به ایران سه برنامه اصلی را پیگیری کنیم که اولی، تشکیل انجمن المپین های جوان خواهد بود تا از طریق آن، ورزشکاران جوان با مسائل فرهنگی، آموزشی و اجتماعی آشنا شوند و در آینده بتوانند المپین های کاملی باشند. مورد دوم، توجه به دختران است و برنامه دختران المپین را در آکادمی پیگیری می‌کنیم. به این معنی که دختران جوان ما که مستعد قهرمانی در المپیک هستند تحت پوشش آکادمی قرار می گیرند و از خدمات علمی و آموزشی آکادمی به طور جدی بهره مند می شوند. مورد سوم نیز موضوع اصلاح جامعه از طریق ورزش و شهر فعال، جامعه سالم است. IOC هم از برنامه‌های ما حمایت خواهد کرد و حتی بودجه مناسبی برای آن در نظر گرفته است. امیدوارم با تلاش همه عزیزان بتوانیم در این برنامه ها پیشرفت مناسبی داشته باشیم.

قره خانلو در پایان گفت: مجددا تاکید می کنم من به دعوت کمیته بین المللی المپیک به آرژانتین آمده‌ام و تمام هزینه‌هایم نیز به وسیله IOC پرداخت شده است.

 انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیر امور حفظ اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان: اجرای ۵۵ حکم قلع‌وقمع ساخت و سازغیرمجاز در باغات همدان
 • مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان: امسال حدود ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید در همدان احداث می‌شود
 • وزیر ارشاد: باید بنیاد بوعلی در ابن‌سیناپژوهی مرجعیت ملی پیدا کند
 • رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان مطرح کرد از جمع‌آوری ۱۴ کیلو طلا تا وعده هدیه یک خشت طلا از سوی شهرداری همدان
 • مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان: آبرسانی به شهر همدان سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 • محصولات کشاورزی همدان سالم است؟
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ای وزیر کشور : جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی؛ مهمترین اولویت اقتصادی کشور
 • جشنواره رضوی؛ پلی برای تعمیق و ترویج معارف دینی
 • معاون مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ اجرای طرح افزایش عملکرد گندم در ۲۴ هکتار از اراضی همدان
 • مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری همدان خبر داد برگزاری بزرگترین جشنواره طراحی لباس غرب کشور در همدان
 • آخرین اخبار