امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵
منتشر شده : مهر ۱۸, ۱۳۹۷ | ۷:۰۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:19307 ­ ­ تعداد بازدید :74 بازدید

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار خبرداد؛ آغاز کشت گندم و جو در مزارع بهارمدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار از آغاز کشت گندم در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری ۳۱ هزار هکتار گندم دیم و ۷۵۰۰ هکتار گندم آبی در بهار کشت خواهد شد.

هوشنگ کرمی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه در حال حاضر کشت گندم و جو از اویل مهر آغاز شده و براساس برنامه ۴۵۰۰ هکتار جو آبی و ۸۰۰۰ هکتار جو دیم در مزارع بهار کشت می‌شود، عنوان کرد: مشکل حمل‌ونقل کود حل شده و کود و بذر یارانه‌دار به کشاورزان تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه سال زراعی گذشته ۳۵ هزار هکتار گندم دیم و ۱۳ هکتار جو  دیم در این شهرستان کشت شده بود، افزود: عملکرد تولید گندم در سالجاری نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشت به طوریکه ۸۰۰ هزار تن گندم و ۴۰ هزار تن جو در بهار تولید شد.

کرمی خاطرنشان کرد: در سالجاری ۸۰۰ هزار تن گندم در شهرستان بهار تولید شد که از این میزان ۴۰ هزار تن در شهرستان و مابقی در سایر شهرستان‌ها خریداری شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار از تولید ۲۵۰ هزار تن سیب‌زمینی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: ۵۸۰۰ هکتار سیب‌زمینی در شهرستان بهار کشت شده بود که بیش از ۵ هزار هکتار تابستانه و ۶۰۰ هکتار آن پاییزه بوده است.

وی اشاره به اینکه سیب‌زمینی تابستانه وارد بازار شده و برداشت سیب‌زمینی پاییزه نیز شروع شده است، درباره صادرات سیب‌زمینی گفت: در حال حاضر صادرات سیب‌زمینی انجام می‌گیرد و تصمیم‌گیری درباره ممنوعیت و یا محدودیت صادرات برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار