امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۰
منتشر شده : مهر ۱۸, ۱۳۹۷ | ۷:۴۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:19311 ­ ­ تعداد بازدید :110 بازدید

موکب سیدالشهدا(ع) دنباله‌رو مسیر شهید همدانیسردار همدانی به عنوان فرمانده صحنه‌های نبرد شناخته می‌شود اما او علاوه بر دفاع نظامی به دفاع فرهنگی نیز مشغول بود. هنگامی‌که از جبهه سوریه به مرخصی آمد، ۱۲ هزار جلد رمان در حوزه دفاع مقدس تهیه و بین جوانان سوری پخش کرد تا آنها را با فرهنگ انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس آشنا کند.
تمام مردم و فرماندهان سوریه، آزادی و استقلال خود را مرهون و مدیون مدافعان حرم و شهدایی چون سردار شهید حاج حسین همدانی هستند.
موکب سیدالشهدا(ع) همدان برای ادای دین و ادامه دادن مسیر این شخصیت ملی موکب خود را با پسوند موقعیت سرلشگر پاسدار حاج حسین همدانی برپا می‌کند.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، معاون موکب سیدالشهدا(ع) در نشست خبری مدیران موکب سیدالشهدا(ع) با پسوند موقعیت سرلشگر پاسدار حاج حسین همدانی از برپایی ۱۰ موکب استان همدان در کربلا خبر داد و بیان کرد: اربعین بزرگترین همایش و گردهمایی مسلمانان است به طوریکه حتی در مراسم حج هم شاهد چنین مراسمی نیستیم.
محمود احدیان ادامه داد: در اربعین و عاشورا حماسه‌ای رخ داد که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز در قلب مردم، عشق و شور حسینی موج می‌زند، این علاقه مردم را با یکدیگر همدل می‌کند به طوریکه عراقی‌ها که عمدتا از مستضعفین شیعه هستند از اندک سرمایه خود در راه امام حسین(ع) و زائران این حضرت صرف کنند.
وی درباره نام‌گذاری این موکب به نام سردار همدانی، اظهار کرد: برای چهارمین سال متوالی توفیق برپایی موکب و خدمت به زائران را پیدا کردیم، در آخرین سال حیات شهید همدانی، وی پیاده به کربلا رفته و هنگام بازگشت از جوانان خواست تا ظرفیت خودشان برای برپایی مراسم‌های عاشورا و اربعین استفاده کنند.
معاون موکب سیدالشهدا(ع) افزود: سال بعد از شهادن سردار همدانی، نخستین موکب را در کربلا برپا کردیم که هدف از برپایی آن ارائه خدمات اسکان، اطعام و خدمات فرهنگی به زائران سیدالشهدا(ع) است. 
وی درباره پذیرش خدام، گفت: برای ارائه خدمات به زائران ۲۰۰ نفر به عنوان خادم داوطلب شده‌اند که از این تعداد ۵۰ نفر خانم و ۱۵۰ نفر آقا هستند.
احدیان با اعلام اینکه فاصله موکب از حرم امام حسین(ع) ۲ کیلومتر است، تصریح کرد: این موکب در خیابان روضتین برپا می‌شود و طبق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، روزانه ۲۵۰۰ غذا توزیع خواهد شد.
وی درباره همکاری با سایر شهرستان‌ها تشریح کرد: در سنوات گذشته همدان با همکاری سایر شهرستان‌ها اقدام به برپایی موکب می‌کرد اما امسال شهرستان‌ها به طور مستقل موکب خواهند داشت و تنها برای تجهیز به آنها کمک کرده‌ایم.
احدیان از مردم همدان خواست کمک‌های مالی و غیرمالی خود را به دفتر موکب که در امامزاده عبدالله(ع) مستقر است، هر چه زودتر تحویل دهند تا آنها نیز در برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد سهیم شوند.
معاون موکب سیدالشهدا(ع) در پایان گفت: مردم کمک‌های مالی خود را به شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۳۴۵۴۳۳۳ بانک تجارت و یا به شماره شبا ۸۴۰۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۲۴۰۷۰۷۲۷۸۵ واریز کنند.
مسئول فرهنگی موکب سیدالشهدا(ع) نیز از پیش‌بینی برنامه‌های متنوع فرهنگی برای زائران اربعین خبر داد و گفت: تیم فرهنگی موکب سیدالشهدا(ع) برای زائران اربعین در قبل، حین و بعد از حرکت برنامه‌هایی نظیر سخنرانی، روضه‌خوانی و سینه‌زنی پیش‌بینی کرده است.
محمدصالح یوسفی ادامه داد: مکانی به منظور گرفتن عکس یادگاری زائران با تصاویر شهدا درنظر گرفته شده همچنین در این محل کارشناسان خبره‌ای برای پاسخگویی به شبهات مردم در مورد انقلاب اسلامی مستقر خواهند داشت.
وی یکی از مزیت‌های این موکب را اسکان غیرهمدانی‌ها دانست و تصریح کرد: برخلاف سایر موکب‌ها سعی داریم در حد توان، از زائران سایر استان‌ها و کشورها نیز پذیرایی کنیم.
مسئول فرهنگی موکب سیدالشهدا(ع) با تأکید بر ظرفیت‌های فرهنگی موجود، تشریح کرد: ایستگاه‌های مطالعاتی برای زائران ترتیب داده شده تا در اوقات‌فراغت خود به مطالعه بپردازند.
وی در پایان یادآور شد: هدف از برپایی این موکب، بصیرت‌افزایی برای مردم دنیا نسبت به انقلاب و شعارحسینی و گسترش فرهنگ شهادت و ایثار است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار