امروز : یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
منتشر شده : آبان ۱۳, ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:26295 ­ ­ تعداد بازدید :60 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان خبر داد: رشد ۳۰ درصدی گردشگری در همدان ‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: علاوه بر فراز و فرودهای کشور در حوزه گردشگری، در همدان شاهد رشد ۳۰ درصدی در این حوزه بودیم.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، علی مالمیر امروز در جمع خبرنگاران در زمینه هماهنگی اجلاس اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری، اظهار کرد: نشست ها و رویدادهای گردشگری جزء ارزانترین هزینه های دولت است و کسانی که در آنها حضور پیدا می کنند با خود آورده های فراوانی به همراه خواهند داشت.
وی به دستاوردهای اجلاس و رویداد ۲۰۱۸ اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای این اجلاس رسانه ای شدن این موضوع در سایت ها و فضاهای مجازی است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان از ایجاد شعبه دفتر بررسی ها در میراث فرهنگی همدان خبر داد و گفت: این دفتر به تسریع صدور مجوزها و بهبود فضای کسب و کار کمک می کند.
وی درباره حضور کشورهای خارجی در استان تصریح کرد: ۱۵۷ کشور عضو سازمان جهانی گردشگری هستند اما الزامی به حضور همه کشورها در اجلاس وجود ندارد.
مالمیر افزود: در اجلاس ای.سی. دی ۳۴ کشور عضو بودند اما در اجلاس ۱۶ کشور شرکت کردند و با وجود تبلیغات سوء که علیه ایران انجام شد، استقبال خوبی در اجلاس وجود داشت.
وی هم افزایی بین دستگاه ها و رویکرد گردشگری پیدا کردن را از دستاوردهای اجلاس دانست و عنوان کرد: همه دستگاه ها به گونه ای در حوزه گردشگری حضور پیدا می کنند که نشان از آثار این رویدادها و تقویت گردشگری دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه در این رویدادها همه استان و کشور تبلیغ و معرفی می شوند، ادامه داد: نشست ها و رویدادهای گردشگری از ارزانترین نشست ها برای دولت است و قالبا بخش عمده ای از هزینه نشست ها توسط میهمانان پرداخت می شود که آورده ای برای استان است.
مالمیر گفت: رویدادهای گردشگری در مقایسه با سایر رویدادها کم هزینه است و هزینه ای که اختصاص یافته برای تولید محتوا بوده است و هزینه میهمانی نیست.
وی بیان کرد: حساسیت زایی در همه ارکان استان نسبت به مقوله گردشگری از دیگر دستاوردهای گردشگری و این رویدادهاست.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار