امروز : یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
منتشر شده : آبان ۱۴, ۱۳۹۷ | ۹:۲۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:26647 ­ ­ تعداد بازدید :70 بازدید

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی همدان: پساب فاضلاب روستاهای یلفان و ابرو در حال جمع‌آوری استمدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان گفت: ایجاد شبکه های جمع آوری فاضلاب در روستاهای هدف گردشگری سولان، توییجین، مویجین و برفجین هم اکنون در حال انجام است و بر همین اساس،فاز نخست جمع آوری پساب فاضلاب ازشهر مریانج به سمت روستاهای هدف گردشگری مذکور، با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آغاز شده است.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، کمال حسنی با اشاره به مشکلات شرکت آبفار در فصل گرم سال، کمبود نزولات جوی و خشکسالی های پی در پی، افزود: برهمین اساس تابستان سپری شده برای استان بسیار بحرانی بود که خوشبختانه با تلاش همکارانمان، همراهی دهیاران و کنترل مصرف آب توانستیم بحران مذکور را پشت سرگذاریم.

وی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به گزارش عملکرد امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان در هفت ماهه سالجاری، اظهار کرد: در راستای آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی، شرکت آب و فاضلاب روستایی، با اجرای ۱۰ کیلومتر خط انتقال، توانست آب شرب روستای ورکانه را از منطقه کلاه قاضی تأمین کند همچنین به منظور تأمین آب شرب روستایچیزی در حدود ۴ کیلومتر لوله ۱۶۰ تأمین شد و عملیات اجرایی در هفته آینده آغاز می شود.

حسنی با بیان اینکه کمبود آب شرب ساکنان روستای شمس آباد نیز با تنظیم قراردادی به منظور بهسازی و لایروبی چشمه ها مورد توجه قرار گرفت، عنوان کرد: تأمین آب شرب روستا علی آباد ورکانه نیز با حفر یک حلقه چاه در بالا دست روستا امکان پذیر شد که با بهسازی و انتقال آب چاه مذکور به داخل روستا، مشکل آب شرب مردم این روستا نیز مرتفع شد.

وی ضمن اشاره به پروژه آبرسانی به روستای باغچه خاطرنشان کرد: این روستا یکی از روستاهای فاقد تأسیسات بود که با صرف ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار، فاز نخست آبرسانی در حال حاضر به اتمام رسیده است.

مدیر امورآب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان همچنین با اذعان به اینکه روستای قرخلر از جمله روستاهای دارای مشکل در بحث تأمین آب شرب بود، گفت: درراستای رفع مشکل مذکور، در سالجاری حفر یک حلقه چاه مکانیکی به عمق ۱۳۰ متر، ایجاد خط انتقال عملیاتی شد و خط برقنیز در حالاجراست و ظرف ۲۰ روز آینده به طور کامل اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به فرسودگی شبکه‌های آبرسانی در روستای تفریجان نیز بیان کرد: در راستای حل این مشکل، چیزی در حدود ۱۶ کیلومتر شبکه با اعتباری افزون بر یک میلیارد تومان در حال تعریف است.

حسنی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به گزارش عملکرد این شرکت در حوزه ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب در روستاهای بخش مرکزی نیز، گفت: در همین راستا با توجه به اینکه روستاهای سولان، توییجین، مویجین و برفجین از روستاهای هدف گردشگری هستند بنابراین شرکت آبفار، فاز نخست جمع آوری پساب فاضلاب را از مریانج به سمت روستاهای هدف شروع کرده که در حال حاضر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون اعتبار به پروژه مذکور تعلق گرفته است.

وی همچنین بیان کرد: در هفت ماهه نخست سالجاری، جمع آوری پساب فاضلاب روستاهای یلفان و ابرو نیز در حال انجام  است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار