امروز : یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
منتشر شده : آبان ۱۵, ۱۳۹۷ | ۹:۲۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:26909 ­ ­ تعداد بازدید :60 بازدید

مدیر جهادکشاورزی همدان خبر داد: تولید بیش از ۴۳ هزار تن محصول باغی در همدانمدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان از تولید بیش از ۴۳ هزار تن محصول باغی در این شهرستان خبر داد و گفت: در سالجاری ۴۳ هزار و ۵۰۰ تن محصول باغی در همدان تولید شده که به علت سرمازدگی کاهش داشته است.

حسین فضلی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با اشاره به سرمازدگی باغات شهرستان همدان، افزود: در سالجاری بیش از ۳۴ هزار تن از محصولات باغی به علت سرمازدگی خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه امسال ۳۹ هزار و ۵۰۰ تن محصول زراعی در همدان تولید شده است، عنوان کرد: در سالجاری ۱۹۰ هزار تن سیب‌زمینی در ۴۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تولید شده است.

وی با اشاره به تولید ۹۰ هزار تن یونجه در همدان، خاطرنشان کرد: ۹۰ هزار تن یونجه از ۶۰۰۰ هکتار از مزارع شهرستان برداشت شده است.

فضلی از تولید بیش از ۱۰ هزار تن محصول گلخانه‌ای در همدان خبر داد و بیان کرد: در سالجاری ۱۰ هزار و ۶۷۵ تن محصول گلخانه‌ای در ۳۰۵ هزار مترمربع فضای گلخانه‌ای همدان تولید شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه در هفته دولت امسال یک واحد گلخانه در شهرستان همدان به بهره‌برداری رسیده است، افزود: در هفته دولت امسال یک واحد تولیدی گلخانه به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع با هزینه اجرایی ۷۰۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید همچنین در سالجاری پروانه تأسیس ۱۷ هزار و ۱۲۶ مترمربع گلخانه در شهرستان صادر شده است.

فضلی از عقدقرارداد ۲۸۰ هکتار کلزا و کشت ۱۸۰ هکتار کلزا در شهرستان همدان خبر داد و یادآور شد: در سالجاری ۱۷۵۰ تن  بذور گواهی‌شده غلات و ۱۹۸۰ تن کود پاییزه در شهرستان همدان توزیع شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان اظهار کرد: امسال ۲۵۵ تن کلزا به مراکز خرید تحویل داده شده که نسبت به سال گذشته رشد ۵۴ درصدی داشته است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار