امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
منتشر شده : آذر ۵, ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۷ ب.ظ ­ ­ کد خبر:30927 ­ ­ تعداد بازدید :264 بازدید

واکنش وزارت کشور به موضوع کاتالیست‌های اجاره‌ای و تقلبیاین روزها با از سرگیری اجرای فاز دوم طرح کاهش موضوع کاتالیست اجاره‌ای داغ شده‌ است. برخی‌ها برای گذراندن معاینه فنی به جای خرید کاتالیست آن را از تعمیرگاه‌های مشخصی اجاره‌ می‌کنند و پس از اخذ گواهی معاینه فنی، آن را پس می‌دهند. موضوعی که به گفته دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بیشتر فرهنگی بوده و به ضرر شهروندان خواهد بود.
پوریا محمدیان یزدی

پوریا محمدیان یزدی در گفت‌وگو با _رزن جوان، با بیان اینکه اینگونه اقدامات به جای خلاءهای قانونی بیشتر به فرهنگ مردم باز می‌گردد، گفت: این که برخی افراد برای دریافت گواهی معاینه فنی، کاتالیست اجاره می‌کنند موضوع فرهنگی است. در حقیقت آن ها باید بدانند کاتالیست به عنوان یکی از ارکان اصلی خودرو است که از خروج گازهای سمی موتور به بیرون جلوگیری می‌کند و اگر این اقدام به درستی انجام نشود در حقیقت در درجه اول به خودشان و بعد خانواده‌شان و شهروندان آسیب می رسد.

وی ادامه داد: در کنار این موضوع شنیده می شود که کارگاه‌های غیرمجاز فروش کاتالیست وجود دارد. بنابراین کسانی که قصد خرید کاتالیست برای خودروهایشان را دارند بایستی در هنگام خرید به معتبر بودن برند کاتالیست توجه و همچنین از جای مطمئن نیز کاتالیست مورد نیاز خود را خریداری کنند. زیرا اگر کاتالیست استاندارهای‌های مربوطه را نداشته باشد ممکن است نتواند شرایط معاینه فنی را پاس کند و یا اینکه در معاینه فنی برتر رد شود. زیرا در معاینه فنی برتر آلایندگی خودرو را با دور بالای موتور بررسی می‌کنند.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به اینکه کاتالیست هم مانند لاستیک ، تسمه تایم و روغن موتور باید بعد از مدتی عوض شود، اظهار کرد: موضوع دیگری که قرار است در معاینه فنی به آن توجه شود، بررسی جای نصب کاتالیست است؛ به طوری که اگزوز خودرو بررسی می‌شود و اگر جای کاتالیست دستکاری شده باشد مشخص شده و از دادن مجوز ممانعت به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار