امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰
منتشر شده : آذر ۱۱, ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۹ ب.ظ ­ ­ کد خبر:31182 ­ ­ تعداد بازدید :34 بازدید

درآمد میلیاردی نهاوندی‌ها از چغندرمدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند با اشاره به آغاز عملیات اجرایی کارخانه قند نهاوند، از درآمد بیش از ۷۰ میلیارد تومان چغندرقندکاران در این شهرستان خبر داد. 

حسین خردمند در گفت‌و گو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه چغندرقند از مهمترین محصولات کشاورزی نهاوند به حساب می‌آید، عنوان کرد: تولید سالانه چغندرقند در نهاوند ۲۵۰ هزار تن است که این میزان، ۵۰ درصد تولید استان همدان را شامل می‌شود به طوریکه کشاورزان نهاوندی سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی مستعد را به کشت چغندرقند اختصاص می‌دهند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند با بیان اینکه این محصول پررونق بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای شهرستان درآمد دارد، افزود: کارخانه قند تحت عنوان شرکت تعاونی قند به سمبل مهرگان نامگذاری شده است.

خردمند با اشاره به سرمایه اختصاص یافته به این کارخانه بیان کرد: این کارخانه با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه و با ظرفیت تولید ۷۲ هزار تن شکر تصفیه شده احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه سالانه در این شهرستان ۳۵ تن تفاله خشک و ۲۰ هزار تن ملاس از چغندرقند استحصالی تولید می‌شود، افزود: این کارخانه برای تعدادی فضای مناسب شغلی فراهم آورده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند اظهار کرد: این کارخانه در آغاز فعالیت خود برای ۲۵۰ نفر اشتغالزایی داشته که این مهم یکی از اهداف دولت خدمتگزار است.

خردمند در پایان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی کارخانه قند نهاوند در آذرماه توسط وزیر جهادکشاورزی و کلیه مسئولان استان  همدان آغاز شد و موجبات خوشحالی کشاورزان را فراهم آورد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار