امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶
منتشر شده : آذر ۱۱, ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:31160 ­ ­ تعداد بازدید :36 بازدید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خبرداد؛ صدور ۳۷۳ مجوز صنعتی در همدانرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از صدور ۳۷۳ مجوز صنعتی در ۸ ماهه امسال خبر داد و گفت: امسال ۳۷۳ مجوز صنعتی ایجادی و توسعه‌ای در استان همدان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۷۵ مجوز بوده، رشد ۳۶ درصدی دارد.

حمیدرضا متین در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه در سال گذشته ۵۷۳ مجوز صنعتی صادر شده است، اظهار کرد: در ۸ ماهه امسال ۳۷۳ مجوز صنعتی صادر شده که رشد این مجوزها نشان‌‎ دهنده ایجاد جاذبه برای ورود به بخش صنعت و حمایت دولت در سال ۹۷ است.

وی با اشاره به آمار تولید یادآور شد: در بخش صنعت می‌توان به تولید ۵ محصول مهم صنعتی از جمله ظروف شیشه‌ای، چینی‌آلات بهداشتی و فولاد خام اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب با ۳۶، ۱۱ و ۸ درصد افزایش تولید روبرو بوده‌اند و مهمترین دلایل آن روی آوردن کارخانجات بسته‌بندی موادغذایی به بسته‌بندی با ظروف شیشه‌ای به جای PET بوده است.

متین با اشاره به واحد تولیدی فولاد ویان که پیش‌بینی می‌شود روند رشد تولیدات این واحد ادامه خواهد داشت و بیشتر هم خواهد شد، گفت: این واحد درحال حاضر با ارتقاء کیفیت و تولید انواع فولاد مواجه بوده که بازارهای جدیدی را ایجاد کرده است.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان، در تولید ۲ محصول شاخص استان همدان از جمله سیمان و روغن نباتی به ترتیب با کاهش ۳۶ و ۱۱ درصدی مواجه بوده‌ایم.

وی در پایان بیان کرد: بیشترین علت این موضوع در مورد سیمان کاهش و در برخی موارد قطع صادرات این محصول بوده است و در مورد روغن نباتی نیز احتمالاً این کاهش بیشتر به وضعیت بازار مصرف و تهیه و گرانی مواد اولیه برمی‌گردد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار