امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷
منتشر شده : آذر ۱۲, ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:31208 ­ ­ تعداد بازدید :45 بازدید

فرماندار همدان: هفته آینده مشکلات تاکسیرانان همدانی بررسی می‌شودفرماندار همدان با بیان اینکه اعتراضات تاکسیرانان در زمینه تاکسی‌های اینترنتی و مسائلی چون گرانی قطعات و لوازم خودرو است، گفت: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی بر اساس قانون و با مجوز است و مشکلی از بابت فعالیت آنها وجود ندارد.
علی تعالی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با اشاره به بررسی بیشتر مشکلات تاکسیرانان در هفته آینده، اظهار کرد: مقرر شده هفته آینده جلسه‌ای با حضور شهرداری، مدیرعامل تاکسیرانی همدان و چند تن از نمایندگان تاکسیرانان در فرمانداری شهرستان همدان برگزار ‌شود.
تعالی در پایان خاطرنشان کرد: باید در جلسه هفته آینده افراد را از لحاظ قانون و مقرارت موجود در زمینه تاکسی‌های اینترنتی و سایر مسائل اقناع کنیم و امید است با افراد حاضر در جلسه به تفاهم خوبی برسیم.
وی با تأکید بر اینکه اهم موضوع مورد بحث تاکسیرانان، تاکسی‌های اینترنتی فعال در سطح شهر است، بیان کرد: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی تنها محدود به همدان نیست بلکه بعضی از شرکت‌های اینترنتی فعال در حوزه حمل‌ونقل عمومی به صورت کشوری مشغول فعالیت هستند.
فرماندار همدان تصریح کرد: مجوز تاکسی‌های اینترنتی را سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صادر می‌کند و نظارت بر آنها نیز برعهده دارد.
وی با اشاره به اینکه تاکسیرانان به گرانی قطعات و لوازم خودرو نیز معترض هستند، یادآور شد: این موضوع نیز به صورت کشوری است و در همه جای ایران موضوع گرانی قطعات خودرو وجود دارد به طوریکه از لحاظ اقتصادی این گرانی ایجاد شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در رابطه به اعتراضات تاکسیرانان همدان به خبرنگار _رزن جوان گفت: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی زیرنظر شهرداری نبوده بنابراین از مشکلاتی نیست که به شهرداری مربوط ‌‎شود.
کامران گردان با اشاره به اینکه این نوع فعالیت در حوزه حمل‌ونقل عمومی دارای مجوزی از سوی شهرداری نیست، افزود: مجوز تاکسی‌های اینترنتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده و این تنها به شهر همدان مربوط نمی‌شود و در سطح کشور مشغول فعالیت هستند.
وی اظهار کرد: در حوزه تاکسیرانی مجوزها و نرخ‌گذاری‌ها از سوی شهرداری است در حالیکه تاکسی‌های اینترنتی از شهرداری تبعیت نمی‌کنند.
گردان با اشاره به اینکه فعالیت شرکت‌های اینترنتی در حوزه حمل‌ونقل عمومی، فضای کسب‌وکار تاکسیرانان را مختل کرده است، اظهار کرد: بررسی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی به دست ما نیست و باید از سوی مراجع ذیربط استان با مرکز در این زمینه مکاتبه شود.
رئیس شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نرخ‌گذاری مشخص و نظارتی بر روی تخلفات و روند فعالیت تاکسی‌های اینترنی نیست و پاسخگوی کسی نیستند و نظام‌مند فعالیت نمی‌کنند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار