امروز : یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۳
منتشر شده : آذر ۱۲, ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:31224 ­ ­ تعداد بازدید :64 بازدید

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان: گوشت قرمز به بازار همدان نمی رسد /کسری تولید تخم مرغ ۱۲۰۰ تن استمعاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تأکید براینکه تولید گوشت قرمز در استان کسری ندارد، گفت: تولید گوشت قرمز در استان همدان مازار بر مصرف است اما این تولید به جای اینکه وارد بازار استان شود به سایر نقاط می‌رود.

محمد نظرپور در گفت‌‎وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه مصرف سالیانه گوشت قرمز در همدان سالانه ۲۱ هزار تن است ، اظهارکرد: سال گذشته ۲۸ هزار و ۶۰۰ تن گوشت قرمز در همدان تولید شده که ۷۶۰۰ تن مازاد بر مصرف بوده است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای موجود فعال است، تصریح کرد: برنامه تولید امسال ۳۰ هزارتن است که در ۶ ماهه اول ۱۷ هزار و ۹۰۰ تن تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش تولید دارد.

وی افزود: مدتی است که دام از استان خارج می‌شود که از عوامل اصلی افزایش قیمت در بازار است که اخیراً در جلسه تنظیم بازار تصمیماتی گرفته شده و قرار شده دامپزشکی اجازه خروج دام را محدود کند تا اول نیاز بازار تأمین شود.

نظرپور با بیان اینکه صادرات دام ممنوع است، خاطرنشان کرد: خروج دام از استان به استانی دیگر ممنوع نیست به‌طوریکه ما بخش زیادی از بازارهای استانهای قم، اصفهان و استانهای شمالی را تأمین می‌کنیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان درباره قیمت گوشت مرغ در بازار نیز افزود: قیمت مرغ در بازار همدان ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان است که قیمتی منطقی و حتی کمتر از قیمت تمام شده تولید است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ هزار تن گوشت مرغ در همدان تولید شده است، ادامه داد: ۳هزار تن از این میزان تولید مازاد مصرف بوده است.

نظرپور خاطرنشان کرد: تعهد تولید درسالجاری ۵۰هزار تن است که در ۶ ماهه اول سال ۵۰ درصد آن تولید شده است.

وی با تأکید براینکه وضعیت تولید مرغ در استان خوب است، تصریح کرد: مرغداران امسال مشکلات زیادی از جمله نرخارز، تأمین نهاده‌ها و اعتصاب کامیون داران را پشت سر گذاشتند که کمر مرغداران را شکست و هنوز هم پس لرزه‌های آن برای مرغداران وجود دارد اما مرغداران با وجود مشکلات به تولید خود ادامه دادند و ما از تولیدکنندگان ممنونیم .

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان درباره اینکه گفته شده کمیود تخم مرغ در استان باعث افزایش قیمت این محصول شده است،  یادآور شد: امسال تعهد تولید ۱۷ هزار و ۴۰۰ تن تخم مرغ در استان را داریم که در ۶ ماهه نخست سال در واحدهای صنعتی ۸۴۰۰ تن تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است بنابراین حداکثر کسری ما ۱۲۰۰ تن است.

نظرپور عنوان کرد: طی ۲ سال اخیر تلاش کرده‌ایم واحدهای مرغ تخم‌گذار استان را اضافه و یا افزایش ظرفیت دهیم که با توجه به اینکه سیاست سازمان ایجاد واحدهای جدید نیست بنابراین ظرفیت واحدها را افزایش داده‌ایم به‌طوریکه واحد تولید تخم مرغ شهرستان بهار را با افزایش ظرفیت به ۲۴۰ هزار تن رسانده‌ایم و تلاش می کنیم تعدادی از واحدهای مرغ گوشتی شهرستان اسدآباد را به تخم گذار تبدیل کنیم تا تولید تخم مرغ استان به اندازه نیاز برسد.

 

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • بخش خصوصی در زمینه توسعه گردشگری همدان سنگ تمام گذاشته است/توجه به صنعت گردشگری و توریسم یک ضرورت است
 • بانک کارگشایی همدان در معرض تخریب+تصویر
 • رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس مطرح کرد ترس کاخ سفید از سپاه، علت درخواست مذاکره
 • مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان: امسال حدود ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید در همدان احداث می‌شود
 • دبیر اجرایی اتحادیه چلوکبابی استان همدان مطرح کرد پلمب واحدهای غیرمجاز فروش آش و حلیم/ افزایش قیمت آش و حلیم در روزهای آینده
 • مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ پرداخت بیش از ۳۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در همدان
 • مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همدان خبر داد شناسایی ۷۱ هزار نفر فاقد بیمه در روستاهای همدان
 • نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛ ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس یک حرکت نمایشی است
 • پایان صف‌ خرید قند و شکر در همدان
 • رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان: امکان ارزانی مسکن وجود ندارد
 • آخرین اخبار