امروز : یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۵
منتشر شده : آذر ۱۳, ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:31247 ­ ­ تعداد بازدید :52 بازدید

رئیس شورای عالی زکات مطرح کرد پیش‌بینی جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشوررئیس شورای عالی زکات گفت: در سال گذشته ۳۷۰ میلیارد تومان زکات در سطح کشور جمع‌آوری شده است که سقف امسال را ۴۰۰ میلیارد تومان قرار داده‌ایم.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی ظهر سه‌شنبه ۱۳ آذر در حاشیه شورای زکات استان و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سال گذشته ۳۷۰ میلیارد تومان زکات در سطح کشور جمع‌آوری شده که طبق قانون، ۶۰ درصد زکات باید به فقرا اختصاص یابد و براساس هماهنگی با ائمه جمعه برخی از استان‌ها این میزان به ۷۰ درصد نیز می‌رسد.
وی افزود: بخشی از۴۰ درصد باقیمانده نیز طبق قانون شورای شهر و روستا در جهت رفع مشکلات منطقه و هزینه‌های درمان و ساخت مساجد، پرداخت می‌شود.
رئیس شورای عالی زکات بیان کرد: در گذشته دولت به افرادی که زکات را پرداخت می‌کردند تشویقی پرداخت و برخی از مشکلات آن منطقه را حل می‌کرد که این تشویقی نیز برداشته شده است.
وی تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند زکات جمع‌آوری شده در استان‌ها به تهران داده می‌شود در حالیکه زکات هر استان به همان استان و هر روستا به روستای خود اختصاص داده می‌یابد و در صورتی‌که برخی از روستاها محرومان بیشتری داشته باشند، زکات بیشتری به آنها پرداخت می‌شود.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه همه بودجه زکات به مستحقان می رسد، تصریح کرد: از زکات جمع‌آوری شده نمی‌توانیم حق‌الزحمه به مؤدیان بدهیم و حتی در سال‌های اخیر یک ریال نیز به عاملان داده نشده و از محلی که رئیس سازمان کمیته امداد مشخص کرده حق‌الزحمه عاملان پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به استان‌هایی که بیشترین زکات را جمع‌آوری کردند، گفت: جمع‌آوری زکات به شرایط و امکانات هر استانی بستگی دارد به طوریکه بعضی از استان‌ها امکانات بیشتری داشته و وضعیت آب و هوایی بهتری دارند و استان‌های کوهستانی و آنانی که در دشت پهناوری هستند همه موفق بوده‌اند.
رئیس شورای عالی زکات با تأکید بر اینکه سقف زکات امسال ۴۰۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده که تاکنون در هر استانی از مبلغ مشخص شده، بیشتر جمع شده است، بیان کرد: زکات آنقدر زمینه دارد که با شرایط آب و هوایی کشور قادر است تا هزار میلیارد تومان نیز اوج بگیرد.
وی درباره میزان زکات جمع‌آوری شده نیز گفت: مبلغ فوق میزانی است که کشاورزان به کمیته امداد می‌پردازند و بخش زیادی را خود مردم به اقوام و خویشاوندانی که فقیر هستند، پرداخت می‌کنند که در این صورت میزان زکات جمع‌آوری شده بیش از مبلغ ذکر شده خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی درباره افزایش پرداختی به مردم و نیازمندان نیز گفت: این موضوع از نظر شورای عالی زکات ایرادی ندارد چرا که معیشت مردم بسیار مهم است.
وی درباره حذف مسائل تشویقی از سوی دولت نیز گفت: مسائل تشویقی در دست ما نیست و مردم نباید زکات را به تشویق پیوند بزنند چرا که زکات ربطی به تشویق ندارد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • رئیس خانه کشاورز همدان: کشاورزان قاچاق را به فروش گندم ترجیح می‌دهند
 • مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان : امسال ۳۰هکتار شهرک گلخانه‌ای در همدان احداث می‌شود
 • مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی همدان: مجتمع گلخانه‌ای امزاجرد در سطح کشور نمونه است
 • بخش خصوصی در زمینه توسعه گردشگری همدان سنگ تمام گذاشته است/توجه به صنعت گردشگری و توریسم یک ضرورت است
 • بانک کارگشایی همدان در معرض تخریب+تصویر
 • رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس مطرح کرد ترس کاخ سفید از سپاه، علت درخواست مذاکره
 • مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ پرداخت بیش از ۳۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در همدان
 • رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان: امکان ارزانی مسکن وجود ندارد
 • مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همدان خبر داد شناسایی ۷۱ هزار نفر فاقد بیمه در روستاهای همدان
 • مدیر جهادکشاورزی همدان: گزارشی از ورود ملخ در همدان نداشته‌ایم
 • آخرین اخبار