امروز : یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۳
منتشر شده : آذر ۱۳, ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ ب.ظ ­ ­ کد خبر:31279 ­ ­ تعداد بازدید :43 بازدید

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان: اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب همدان درحال انجام استمعاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب به تناسب وضعیت موجود شهر انجام ‌می‌شود.

فرهاد بختیاری‌فر در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، بیان کرد: طرح مطالعاتی شبکه فاضلاب همدان در سال ۱۳۷۵ انجام شده است و پس از تصویب آن، طرح  فاضلاب همدان وارد فاز اجرایی خود شده است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح شبکه به دلیل فرسوگی‌هایی که به وجود می‌آید هر ساله انجام می‌شود، در خصوص وضعیت فاضلاب شهرک فرهنگیان افزود: در این زمینه هدف گذاری شرکت در توسعه شبکه فاضلاب است که بدلیل افزایش جمعیت و الحاق زمین‌های کشاورزی که به شهرک افزوده می‌شود می‌بایست باید یکسری شبکه جدید به تناسب تفکیک‌های اطراف شهرک فرهنگیان ایجاد شود.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان، اظهارکرد:  با توجه به وضعیت موجود شبکه  اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب شهرک فرهنگیان نسبت به افزایش جمعیت و تفکیک زمین‌های کشاورزی و اتصال آن به شهرک درحال انجام است و هر مکانی از شهرک که نیاز به توسعه شبکه یا اصلاح  داشته باشد، در دست اقدام قرار می‌گیرد.

وی همچنین ادامه داد: براساس طرحی که مشاور داده است فاضلاب شهرک فرهنگیان باید جمع‌آوری و به کلکتور D متصل و در ادامه مسیر به تصفیه‌خانه همدان منتقل شود که در حال حاضر شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهرک فرهنگیان اجرایی شده و به کلکتور D متصل شده است.

فرهاد بختیاری‌فر با اشاره به اینکه طول شبکه فاضلاب شهرک فرهنگیان در ابتدای طرح ۲۴ کیلومتر بوده است، گفت: با تفکیک زمین‌های کشاورزی که به شهرک متصل شده است، منجربه افزایش طول شبکه به ۳۲ کیلومتر و ایجاد یکسری شبکه جدید شده است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه مهم‌ترین پروژه‌ها در آب و فاضلاب از دو بخش تأمین اعتبار می‌شوند، اظهارکرد: یک بخش آن از محل اعتبارات تملک، دارایی‌های سرمایه‌ای است و بخش دیگر آن نیز از اعتبارات داخلی و تبصره سه است.

بختیاری‌فر ادامه داد: در بخش توسعه شبکه فاضلاب، ۱۴ کیلومتر از محل جاری و تبصره متعهد شدیم و از لحاظ اعتبارات عمرانی ۱۲ کیلومتر که در مجموع تعهد ما ۲۶ کیلومتر بوده که در هفت ماهه سال ۹۷ به ۱۰۰ درصد آن دست پیدا کردیم.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب همچنین گفت: در بخش اصلاح شبکه آب نیز  ۱٫۵ کیلومتر تعهد ما از محل اعتبارات جاری و تبصره و ۱۳٫۵ کیلومتر از محل عمرانی بوده است که در مجموع ۱۵ کیلومتر متعهد شدیم که ۵۰ درصد آن در هفت ماهه سال جاری انجام شده است.

وی ادامه داد: تعهد ما در بخش توسعه شبکه آب ۹۰۰ متر از محل اعتبارات عمرانی و  ۱٫۵ کیلومتر از محل اعتبارات جاری و تبصره بوده که از مجموع ۲٫۴ کیلومتر، ۱۰۰ درصد آن محقق شده است.

بختیاری‌فر با اشاره به اینکه در بخش طرح‌های فاضلاب ۱۸ میلیارد تومان اعتبار مصوب از محل اعتبارات تملک، دارایی و سرمایه‌ای است، افزود: از این مبلغ ۷ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در بخش آبرسانی، اصلاح و توسعه تقریبا ۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب است که از این مقدار ۶۰ درصد آن تخصیص یافته است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب همدان همچنین بیان کرد: طرح هایی نظیر بازسازی تأسیسات، آبرسانی به شهرهای تنش آب، مدیریت مصرف و تکمیل ۱۷ طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب کشوری و … طرح‌هایی است  که اعتبارات آن از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو و با پیگیری شرکت آب و فاضلاب استان دریافت می‌شود.

بختیاری‌فر همچنین یادآور شد: با وجود اینکه هیچ کدام از اعتبارات به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص نیافته است، حوزه معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب در اکثر بخش‌ها به  در هفت ماهه سال ۹۷ به تعهدات خود مطابق بودجه مصوب سال ۱۳۹۷ رسیده است.
.

*عکس تزئینی است*

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • رئیس خانه کشاورز همدان: کشاورزان قاچاق را به فروش گندم ترجیح می‌دهند
 • مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان : امسال ۳۰هکتار شهرک گلخانه‌ای در همدان احداث می‌شود
 • بخش خصوصی در زمینه توسعه گردشگری همدان سنگ تمام گذاشته است/توجه به صنعت گردشگری و توریسم یک ضرورت است
 • مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی همدان: مجتمع گلخانه‌ای امزاجرد در سطح کشور نمونه است
 • رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس مطرح کرد ترس کاخ سفید از سپاه، علت درخواست مذاکره
 • مدیر جهادکشاورزی همدان: گزارشی از ورود ملخ در همدان نداشته‌ایم
 • بانک کارگشایی همدان در معرض تخریب+تصویر
 • دبیر اجرایی اتحادیه چلوکبابی استان همدان مطرح کرد پلمب واحدهای غیرمجاز فروش آش و حلیم/ افزایش قیمت آش و حلیم در روزهای آینده
 • مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ پرداخت بیش از ۳۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در همدان
 • پایان صف‌ خرید قند و شکر در همدان
 • آخرین اخبار