امروز : یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۱
منتشر شده : آذر ۱۳, ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۹ ب.ظ ­ ­ کد خبر:31283 ­ ­ تعداد بازدید :45 بازدید

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی: مسئولان نسبت به جهادگران بی توجهی کردندنماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای زکات کشور گفت: مسئولان نسبت به جهادگران بی توجهی کردند.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حجت الاسلام سید رضا تقوی امروز در گردهمایی سنگرسازان بی سنگر و روز جهانی خاک در استان همدان، با بیان اینکه چرا باید نسبت به نیروهای مخلص اینگونه عمل شود، اظهار  کرد: پیگیری های زیادی کرده ایم اما هنوز به جایی نرسیده ایم چرا که تا قانون اصلاح نشود هرچه برویم درست نمی شود.
وی با اشاره به وضعیت تولید محصولات کشاورزی در استان همدان، تصریح کرد: می توانیم بسیار بالاتر از موفقیت هایی که داریم باشیم به طوریکه با شرایطی‌که در کشور داریم می توانیم گام های بلندتری را برداریم.
وی با تاکید براینکه باید به سمت علمی کردن کشاورزی برویم‌‌، خاطرنشان کرد: با علم می توانیم تولیدات را افزایش دهیم و متناسب با رشد جمعیت این بخش را پیش ببریم.
تقوی با بیان اینکه باید حرکتهای ترویجی، آموزشی و تبلیغی را جدی بگیریم، ادامه داد: رشد در محصولات کشاورزی به این علت است که از روشهای علمی و استفاده از نتایج تحقیقات محققان بیشتر استفاده شده است.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید براینکه علم ارزشمند است و اسلام برای علم ارزش قائل است،  عنوان کرد: سازمان اداری و استخدامی باید در این موضوع وارد شود و نیروها را بر این اساس وارد کند.
وی با بیان اینکه باید جامعه را با علم و عقل اداره کنیم، یادآور شد: علمی ترین وزارتخانه بعداز وزارت علوم، وزارت جهادکشاورزی است بنابراین هیچ حرکتی در این وزارتخانه نباید بدون معیار و مجوزهای علمی ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه امروز علم یک قدرت است،  اظهار کرد: اگر دانش هسته ای نبود به این جایگاه نمی رسیدیم و دنیا حرف ما را نمی شنید چرا که علم بود که کشورهای غربی و اروپایی را پای میز مذاکره کشاند.
تقوی افزود: اگر کشاورزی با همین شیوه ادامه یابد و سرعت خود را بیشتر کند در ۱۰-۱۵سال آینده یکی از کشاورزی های مهم منطقه خواهیم شد.
رئیس شورای زکات کشور با بیان اینکه روش بهره برداری از امکانات کشور از جمله آب و خاک مهم است، تاکید کرد: مسأله خاک از آب هم مهمتر است و رسانه ها باید این ارزش را بیان کنند و باید این سرمایه های ارزشمند برای مردم گفته شود.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم کشاورزی رونق بگیرد و نیازهای کشور را برآورده و استقلال خود را حفظ  کنیم باید به علم و دانش تکیه کنیم.
تقوی با تاکید براینکه فرهنگ عمومی مردم باید در زمینه آب و خاک بالا برود،  اظهار کرد: خاک به قدری ارزشمند است که انسان در نماز برخاک سجده می کند بنابراین رسانه ها فصلی را برای خاک و آب بازکنند و اطلاعاتی را که می شود در سطح فرهنگ عمومی به مردم داد را ارئه دهند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • بخش خصوصی در زمینه توسعه گردشگری همدان سنگ تمام گذاشته است/توجه به صنعت گردشگری و توریسم یک ضرورت است
 • بانک کارگشایی همدان در معرض تخریب+تصویر
 • رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس مطرح کرد ترس کاخ سفید از سپاه، علت درخواست مذاکره
 • دبیر اجرایی اتحادیه چلوکبابی استان همدان مطرح کرد پلمب واحدهای غیرمجاز فروش آش و حلیم/ افزایش قیمت آش و حلیم در روزهای آینده
 • مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ پرداخت بیش از ۳۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در همدان
 • رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان: امکان ارزانی مسکن وجود ندارد
 • مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همدان خبر داد شناسایی ۷۱ هزار نفر فاقد بیمه در روستاهای همدان
 • مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان: امسال حدود ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید در همدان احداث می‌شود
 • پایان صف‌ خرید قند و شکر در همدان
 • نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛ ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس یک حرکت نمایشی است
 • آخرین اخبار