امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶
منتشر شده : آذر ۱۴, ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:31285 ­ ­ تعداد بازدید :28 بازدید

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان مطرح کرد ساخت منازل مسکونی بر روی بهترین خاک‌های همدانرئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه امروز کسی اهمیت خاک را جدی نمی‌گیرد، گفت: تهدیدات خاک در برخی نقاط بسیار جدی است.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، منصور رضوانی‌جلال امروز در گردهمایی سنگرسازان بی‌سنگر و روز جهانی خاک در سازمان جهادکشاورزی استان همدان، اظهار کرد: روزی کسی آب را جدی نمی‌گرفت بنابراین دیرتر حرکت کردیم که با این وجود ۱۴۷ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش سیستم آبیاری تحت فشار است و امروز نیز کسی به موضوع خاک توجه نمی‌کند.
وی با بیان اینکه از خاک غافل هستیم، تصریح کرد: بهترین اراضی و خاک‌های همدان به منازل مسکونی تبدیل می‌شود و در برخی نقاط این تهدید جدی است.
رضوانی‌جلال با اشاره به تشکیل جهادسازندگی به دستور امام خمینی(ره)، بیان کرد: جهادسازندگی با خدمات‌رسانی به روستاها کارهای خود را آغاز کرد و این نهال به درخت تنومندی تبدیل شد که ثمره‌اش را در دوران جنگ داد.
وی با بیان اینکه سازمان جهادکشاورزی استان همدان ۹۴شهید، ۱۲آزاده و ۱۶۰جانباز را به انقلاب تقدیم کرده است، خاطرنشان کرد: در استان همدان در ابتدای انقلاب یک میلیون تن محصول کشاورزی تولید می‌شد درحالیکه امروز این تولیدات به بیش از ۴میلیون تن رسیده است.
رضوانی‌جلال افزود: افزایش تولید محصولات کشاورزی درحالیست که سطوح آبی در استان کاهش یافته و دانش علمی وارد مزارع شده است.
وی با بیان اینکه سطح عملکرد گندم در استان در ابتدای انقلاب ۱۳۰۰کیلوگرم بوده است، یادآور شد: امروز عملکرد گندم در استان همدان ۴۶۰۰کیلوگرم است.
وی با اشاره به عملکرد ۴۳تنی سیب زمینی در مزارع استان، ادامه داد: درحال حاضر یک میلیون تن سیب زمینی در استان همدان تولید می شود.
رضوانی جلال اظهار کرد: در استان همدان ۱۰۸هکتار گلخانه احداث شده و روند روبه رشد گلخانه ها به صورت تساعدی است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار