امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۳
منتشر شده : دی ۱۶, ۱۳۹۷ | ۲:۳۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32268 ­ ­ تعداد بازدید :46 بازدید

رئیس سازمانبرنامه و بودجه استان همدان خبرداد؛ افزایش ۲۵ درصدی بودجه همدان در سال ۹۸رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان از افزایش ۲۵ درصدی بودجه استان در سال ۹۸ خبرداد و گفت: بودجه استان در سال ۹۸ ، میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که نسبت به ودجه سال ۹۷ افزایش ۲۵ درصدی دارد.

سید اسکندر صیدایی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان،با تأکید براینکه اعتبارات استان در سال ۹۸ نسبت به سایر استانها رشد خوبی داشته است، اظهارکرد: بودجه استان همدان در سال ۹۷، ۶۹۳ میلیارد تومان بوده که این عدد در سال آینده ۸۱۹ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه استان شامل اعتبارات هزینه‌‍ای و تملک است، افزود: اعتبارات هزینه‌ای استان در سالجاری ۲۷۹ میلیارد تومان بوده که این عدد در بودجه سال ۹۸با ۲۰ درصد افزایش به ۳۳۴ میلیارد تومان رسیده است.

صیدایی تصریح کرد: همچنین اعتبارات تملک(عمرانی) استانی در سالجاری ۶۹ میلیارد تومان بوده که در سال ۹۸ با ۳۰ درصد افزایش ۹۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است و اعتبارات تملک ۳درصد نفت و گاز استان همدان از ۱۳۱ میلیارد تومان به ۱۵۸ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه اعتبارات ۰٫۲۷ درصد مالیات برارزش افزوده استان در سال ۹۸ نیز ۳۴ درصد رشد دارد، اظهارکرد:  این اعتبار از ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال۹۷ به ۲۵ میلیارد تومان در سال ۹۸ افزایش خواهد یافت.

وی اعتبارات متوازن منطقه‌ای استان در سال ۹۷ را ۲۶۳ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: این اعتبارات دربودجه سال ۹۸ به ۳۰۲ میلیارد تومان رسیده که ۱۵ درصد رشد دارد.

صیدایی با بیان اینکه درآمدهای استان در سالجاری ۶۵۵ میلیارد تومان بوده است، بیان کرد: درآمدهای استان در سال ۹۸ باید به ۷۳۴ میلیارد تومان برسد که ۱۲ درصد رشد خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه هرساله ۹۳ درصد از درامدهای کشور و استان تحقق می‌یابد، تأکید کرد: از درآمدهای استان ۸۵ درصد مربوط به مالیات و مابقی باید از منابع دیگر از جمله گمرک و جرائم تحقق یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان خاطرنشان کرد: در سالجاری ۹۸ پروژه عمرانی به بخش خصوصی واگذار شده است که  پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۱۳۰ پروژه برسد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار