امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۹
منتشر شده : دی ۱۶, ۱۳۹۷ | ۲:۳۴ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32266 ­ ­ تعداد بازدید :44 بازدید

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان: زمستان همدان نیازمند قدرت بیشتری در مدیریت بحران استمعاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان گفت: مدیریت بحران در فصل زمستان در استان همدان نمود بیشتری داشته و برای حل مسائل بحرانی به قدرت بیشتری نیازمند است .

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، رضا زمانی یکشنبه ۱۶ دی  در شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان همدان با اشاره به سپری شدن فصل سرما و رسیدگی به امور بحرانی خاطر نشان کرد:مسئله رسیدگی به سرما و یخبندان در همدان نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های مربوط به ویژه شهرداری است.

وی در ادامه افزود: آمادگی لازم برای اسکان در سرما و یخبندان به ویژه اسکان اظطراری از مسائل مهم بوده و باید مکان های لازم برای این موضوع تعبیه شود و دستگاه‌های مربوطه اقدامات لازم را مبذول کنند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان با بیان اینکه دستگاه‌های مرتبط، به خصوص دستگاه‌های خدماتی از محل‌های اسکان اضطراری بازدید کنند، عنوان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان برق، گاز، آب و… باید برنامه‌ریزی مشخصی برای خدمات‌رسانی به محل‌های اسکان اضطراری داشته باشند.

وی در ادامه افزود : اسکان اضطراری، اسکان اردوگاهی و محل‌های دارای پتانسیل برای اسکان از سطوح اسکان هستند که باید در شهرستان همدان مدیریت شوند.

زمانی یاری رسانه‌ها در بحث اطلاع رسانی در شرایط یخ و برف را از دیگر ملزومات برشمرد و گفت: اطلاع ریانی برای تجهیز وسایل نقلیه و همچین اطلاع از وضعیت لحظه‌ای آب و هوا می‌تواند وظیفه خطیری و قابل بررسی در حوزه رسانه باشد .

وی افزود : مسئله یخ سیاه یکی دیگر از مسائل قابل بررسی بوده که این یخ به یخی‌های سطح راه‌ها که در زمان مه‌گرفتگی و روز‌های بعد از برف ایجاد شده گفته می‌شود و بسیار هم مشکل ساز است.

وی بهترین زمان برای برف‌روبی و یخ‌زدایی دز ساعات اولیه روز دانست و گفت: بیش‌تر بارش‌ها مربوط به شب بوده بنابراین بهترین زمان برای پاکسازی معتبر ساعت ۴ تا ۷ صبح است که زحمتکشان در حوزه زاهداری این وظیفه را به عهده دارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید به موضوع گردشگری زمستانی در شهر همدان توجه داشته باشیم ادامه داد: خواهش می‌کنم شهرداری محور گنجنامه و مسیر پیست اسکی را برای برفروبی در اولویت قرار دهد چراکه باید از ظرفیت‌های موجود در فصل زمستان برای جذب گردشگر استفاده کنیم.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار