امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۸
منتشر شده : دی ۱۸, ۱۳۹۷ | ۲:۳۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32340 ­ ­ تعداد بازدید :86 بازدید

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان خبرداد؛ تولید بیش از یک میلیون اصله نهال مشارکتیمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه در حوزه مدیریت جامع آبخیزداری در شهرستان ملایر کارهای ویژه‌ای انجام ‌شده است، گفت: این نهالستان آبروی منابع طبیعی استان است و باید حفاظت و نگهداری شود.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، اسفندیار خزائی سه شنبه ۱۸ دی ماه در دیدار با فرماندار ملایر، افزود: حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال مشارکتی تولید شده که از این میزان ۵۰۰ هزار نهال صنوبر بوده است و علاوه بر تأمین نیاز ملایر، به شهرستان‌های اطراف نیز صادر می‌ شود.

وی با اشاره به این‌که باید دیدگاه مثبتی به منابع طبیعی داشته باشیم، تصریح کرد: منابع طبیعی در حوزه‌های مختلف یک میراث گران‌ بهاست که باید بهتر و بیشتر از چیزی که هم‌اکنون هست به آن نگاه شود.

خزائی با بیان اینکه منابع طبیعی علاوه بر اهمیت اقتصادی، کارکردهای زیست محیطی، گردشگری و تولید گیاهان دارویی و صنعتی و حفاظت خاک و ذخائر ژنتیکی دارد، خواستار افزایش اعتبارات در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری از کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز با اشاره به اینکه ملایر ظرفیت‌های خوبی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری دارد که باید حفظ و نگهداری شوند، گفت: ملایر دومین شهرستان بزرگ استان است و ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف دارد.

باب اله فتحی با بیان اینکه گردشگران و خریداران زیادی در ایام مختلف سال، به‌ویژه در حوزه مبل و منبت و انگور و کشمش وارد شهرستان ملایر می‌شوند، افزود: حفاظت از منابع طبیعی برعهده همه مسئولین و آحاد ملت است.

وی خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های بالای ملایر در این حوزه می توان به حوزه آبخیزداری سد کلان و وجود نهالستان در شهرستان اشاره کرد به گونه ای که در نهالستان ملایر توان تولید بالای نهال و صادرات آن را به شهرستان‌ها و استان‌های همجوار را داریم.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار