امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۷
منتشر شده : دی ۱۸, ۱۳۹۷ | ۲:۴۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32346 ­ ­ تعداد بازدید :62 بازدید

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی در همدان  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی در همدان خبرداد و گفت:  در راستای حمایت از کالای ایرانی نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان ۱۰ تا ۱۵ بهمن ماه برگزار می‌شود. .

  به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، احمد توصیفیان در جلسه کمیته ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی استان همدان، هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی‌های فعالان حوزه صنایع دستی این استان برشمرد و گفت: در حال حاضر  بحث ارتقاء و توانمندسازی بانوان خانه‌دار دارای اهمیت خاصی است تا بتوانندبرای فروش محصولات تولیدی خود  به بازار وصل شوند که یکی از این راه‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فصلی ومحلی در طول سال است.

وی تصریح کرد : توسعه مشاغل خانگی در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک نیاز اساسی مطرح می‌شود.

 توصیفیان گفت : مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده و جایگاه بانوان در اقتصاد خانواده، توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری در بانوان دارد.

وی در ادامه افزود: کسب مهارت‌های لازم در اشتغال خانگی یک نیاز به‌شمار می‌رود و در این راستا مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزشی می‌توانند در راستای ارائه آموزش‌های لازم برای بهره‌مندی بهتر از این‌گونه مشاغل موثر باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تأکید بر وابستگی کمتر به وام‌ها و سرمایه‌های دولتی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید با توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، بر فراهم کردن بسترهای لازم برای ایجاد مشاغل خانگی و نیز کاهش وابستگی‌ها و تلاش برای خودکفایی در زمینه توسعه و پیشرفت و همچنین اهمیت نقش زنان در خانواده به عنوان عاملان پرورش و رشد نیروی کار تأکید بسیار شده است.

وی تصریح کرد : این‌گونه مشاغل فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، 

رفع  نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگتر، بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید در راستای اشتغالزایی است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار