امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۱
منتشر شده : دی ۱۹, ۱۳۹۷ | ۲:۴۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32366 ­ ­ تعداد بازدید :47 بازدید

مدیرکل راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای استان همدان خبرداد؛ کاهش ۲۵ درصدی تخلفات اضافه تناژ در کامیون‌ها 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان از کاهش ۲۵ درصدی تخلفات اضافه تناژ کامیون‌ها در استان خبر داد.

مصطفی پناهنده در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، اظهار کرد: در ۸ ماه اول امسال ۴۸۷ مورد تخلف اضافه تناژ رسیدگی شده که این میزان در مدت مشابه پارسال ۶۵۷ مورد بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار دريافتي از سیستم اضافه تناژ اداره کل، اين تعداد تخلف اضافه تناژ از سوی پلیس راه استان کشف و برای اعمال قانون به اين اداره كل معرفی شده است.

پناهنده افزود: برخورد با متخلفان و ممانعت از تردد ناوگان دارای اضافه بار توسط پلیس راه، راه اندازی گشت های نامحسوس، شناسایی مراکز فرار بار و برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي رانندگان از جمله عوامل مؤثر در كاهش تخلفات اضافه تناژ در استان بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه با متخلفان اضافه تناژ به شدت برخورد می شود، تصریح کرد: حمل بار اضافه بر ظرفيت وسايل نقليه علاوه بر خطرات ناشي از بروز سوانح و تصادفات جاده‌اي، موجب فرسودگي زودرس وسيله نقليه و تخريب زير ساخت راه‌ها مي‌شود.

این مسئول با اشاره به اهميت نصب و بهره‌برداري از سامانه‌هاي توزين در حال حركت( WIM ) ، یادآور شد: هيچ عاملي مانند اضافه تناژ جاده‌ها را تخريب نمي‌كند و اضافه تناژ محوري يكي از مهمترين علل تخريب جاده است كه با استفاده از سامانه‌هاي توزين در حال حركت در كاميون‌هاي داراي اضافه تناژ محوري به آساني قابل تشخيص است.

پناهنده خاطرنشان کرد: با رانندگان متخلف بر حسب ميزان اضافه بار و مسافت طي شده برخورد می‌شود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار