امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
منتشر شده : بهمن ۱۶, ۱۳۹۷ | ۴:۴۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32786 ­ ­ تعداد بازدید :66 بازدید

استاندارهمدان خبرداد؛ بیش از ۳۰۰۰ میلیارد سرمایه گذاری در همداناستاندار همدان با بیان اینکه امسال ۳۲۶۷ میلیارد سرمایه گذاری در همدان صورت گرفته است، گفت: در سال آینده ۳۶۰۲  میلیارد سرمایه گذاری در همدان صورت خواهد گرفت .

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و هیأت های اندیشه ورز جوان استان همدان با حضور معاون اول رئیس جمهور، اظهار کرد: توجه به سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاری و معرفی ظرفیت‌های استان از برنامه‌های مهم است که دنبال خواهد شد .

وی تصریح کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری استان همدان ۱۰.۲ درصد است که در پایان برنامه ششم این نرخ به ۷ درصد خواهد رسید .

وی خاطرنشان کرد: در سال آینده ۲۲ هزار شغل، در سال ۹۹ ؛ ۲۴ هزار شغل  و در سال ۱۴۰۰ ؛ ۲۶ هزار شغل در سند اشتغال استان همدان در نظر گرفته شده است .

استاندار همدان با بیان اینکه برای سه سال باقیمانده برنامه ششم سند راهبردی آماده شده است ،افزود: در این سند ظرفیت‌های استان همدان مشخص شده است به طوریکه جهت گیری سرمایه گذاری و اشتغال استان مشخص شده که امیدواریم منطبق با چشم انداز برنامه ششم به نرخ بیکاری ۷ درصد برسیم .

شاهرخی با بیان اینکه در سال ۹۶ بیش از ۲۰ هزار شغل در استان همدان ایجاد شده است، یادآور شد:  امسال ۱۶ هزار شغل در استان ایجاد شده که در مجموع امسال و سال گذشته  ۳۶ هزار شغل در استان همدان ایجاد شده است .

وی با تاکید بر اینکه توجه به سرمایه اجتماعی و ارتقای سرمایه اجتماعی با جدیت در دستور کار است، گفت: هدف اصلی ما مردم هستند که باید مشکلات اقتصادی و معیشت را از سر راه آنها برداریم .

  وی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی نقش آفرینی مردم در راس همه امور بوده است، یادآور شد: مردم هستند که نخبگان خود را برای اداره امور کشور انتخاب می‌کنند و افتخار می‌کنیم به انقلاب اسلامی و چهل سال افتخار آفرینی .

استاندار همدان تأکید کرد: به گذشته افتخار می کنیم و با صلابتی که در رهبری سراغ داریم و تدبیری که دولت تدبیر به‌کار گرفته است از این جنگ اقتصادی هم عبور خواهیم کرد .

  وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از جمعیت ما را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: بر اساس خط و مشی دولت به این بخش توجه ویژه ای کردیم که سهم ۳۰ درصدی مدیریت بانوان را محقق کنیم به طوری که در هر فرمانداری یک بانوی فرهیخته به عنوان مشاور انتخاب شده است .

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار