امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳
منتشر شده : بهمن ۱۶, ۱۳۹۷ | ۷:۱۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32802 ­ ­ تعداد بازدید :60 بازدید

روستای بالای ۱۰ خانوار بدون برق در کشور نداریموزیر نیرو از افزایش روستاهای برق‌دار شده از ۴۴۰۰ روستا به ۵۷ هزار روستا خبر داد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، رضا اردکانیان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و هیات های اندیشه ورز حوان همدان، ضمن تسلیت به مناسب شهادت حضرت زهرا(س) با اشاره به آعاز دهه پنجم انقلاب با حضور فعال جوانان گفت: به جای پرداختن به کمبودها و مشکلات، که میتواند باعث کاهش رضامندی مردم باشد به نمایش دستاوردها و پیشرفت ها بپردازیم.

وی ادامه داد: جوانان باید در حجم وسیع تری آماده به دست گرفتن مدیریت کشور باشند.

وی تاکید کرد: این ایام به عنوان ایام افتخار به گذشته و امید به آینده مد نظر خواهد بود و هیچ جامعه‌ای نیست که اگر گذشته‌ای برای افتخار نداشته باشد بتواند آینده ای برای امید داشته باشد.

اردکانیان با اشاره به اقدامات تخریبی دشمنان گفت: استقلال و آزادی از مهمترین اهداف انقلاب و انفجار نور بود و هدف اصلی همه دشمنان از بین بردن آزادی و حریت و استقلال جونان است که این انرژی ها در مسیر توسعه قرار نگیرند.

وزیر نیرو گفت: با مروری بر ۴ دهه گدشته، اصلی ترین دشمنی ها با این کشور و مشکلاتی که بر سر راه آن قرار داده‌اند و چه جنگ و چه تحریم ها همه به توعی در یک موضوع مشترک هستند و آن هم از بین بردن منایع انسانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه ما کشور ثروتمندی هستیم ولی اصلی ترین ثروت ما جوانان و سرمایه های انسانی کشور هستند اظهار کرد: ثروت فعال نشده و به فعلیت در نیامده کشور ما ذخیره وسیع منایع انسانی است و باید برنامه های کلان در این خصوص داشته باشیم داشته باشیم

ظرفیت نیروگاهی بیش از ۱۱ برابر شده است

اردکانیان با اشاره به افزایش ظرفیت تولید برق از ۷ هزار مگاوات به ۸۰ هزار مگاوات در کشور بیان کرد: مصرف برق از ۴۵۰۰ مگاوات در پیک تایستان به بیش از ۵۷ هزار مگاوات رسیده و این نشان از رشد چشمگیر صنعت دارد و رشد در آسایش و خدمات در زندگی مردم جامعه مشهود است.

وی در خصوص خدمت رسانی به روستاهای کشور افزود: روستاهای برق‌دار شده از ۴۴۰۰ روستا به بیش از ۵۷ هزار روستا رسیده که نشان از توزیع عادلانه خدمات در کشور است.

وزیر نیرو تصریح کرد: ۱۰۰ درصد حمعیت شهری ما از آب سالم برخوردار هستند و این مهم محقق نمی‌شد مگر با استفاده از ظرفیت حوانان و نیروهای انسانی.

وی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۸۲۵۰ پروژه با ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در ایام دهه فجر در سراسر کشور خبر داد و گفت: امروز ۲۱ پروژه مربوط به آب و برق در استان همدان بهره‌برداری شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

برای تامین آب شرب دائم همدان برنامه داریم

اردکانیان در پاسخ به تذکر امیر خجسته نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص توجه به ضرورت تامین آب شرب دائم کلان شهر همدان گفت: برای تامین آب شرب دائم همدان به طور قطع و یقین برنامه داریم و پس از دهه فجر مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب کشور یا با حضور در استان همدان و یا در وزارتخانه گزارش تفضیلی از برنامه ها و اقدامات انجام شده ارائه خواهد داد.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار