امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵
منتشر شده : بهمن ۱۷, ۱۳۹۷ | ۷:۰۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:32816 ­ ­ تعداد بازدید :72 بازدید

انقلاب اسلامی در چهل سالگی فرهنگ، مهمترین عامل در انقلاب اسلامی بودمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه هنرمندان در قوام و دوام انقلاب نقش به سزایی داشتند گفت: مبانی و ماهیت، انقلاب بر پایه‌ فرهنگ شکل گرفت .

علی رضا درویش نژاد در گفت وگو با _رزن جوان،منطقه همدان، انقلاب ایران را متفاوت با سایر انقلاب های دنیا در مبانی پایه ای دانست و اظهار کرد: مبانی وماهیت انقلاب بر پایه‌ فرهنگ شکل گرفت، چراکه امام خمینی (ره) تمام موارد فرهنگ از جمله مبانی فقهی و سیاسی و اجتماعی را در شخصیت خود داشتند .

وی با بیان اینکه آرمان های ترسیم شده در انقلاب، فرهنگی بود افزود: از اول انقلاب اسلامی تمام فعالیت ها به خواست مردم بوده است و با حضور در صحنه های انتخابات نظر خود را بیان کردند و برای کشور خود تصمیم گرفتند از همین جهت مردم از مولفه های اصلی قدرت در کشور محسوب می شوند .

درویش نژاد سخنرانی،پخش اعلامیه و آگاه سازی را از اقدمات انقلابیون برای براندازی رژیم طاغوت برشمرد و گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی ، مردمی و به دور از خشونت بود و این موضوع در شعارهایی که سرداده می شد کاملا واضح بود .

وی کرامت،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،حق انتخاب سرنوشت را جزیی از مبانی انقلاب معرفی کرد و افزود: شاید ارشاد اسلامی در این مدت نتوانسته به شکل مدینه فاضله عمل کند اما بخش عمده ای از نگاه های خود درزمینه دستاوردهای انقلاب اسلامی را  محقق کرده است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه ایران با ماهیت دینی، استکبارستیزی و مردمی بودن، در مقابل انواع توطئه‌های فرهنگی، نظامی و سیاسی استوار است عنوان کرد: ارائه خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی، شور، نشاط، اعتماد و امید را در جامعه افزایش خواهد داد .

درویش نژاد توجه به توازن فرهنگی و تمرکززدایی و توزیع یکسان فعالیت های فرهنگی در شهر و روستا،گسترش کمی و کیفی مطبوعات،توجه به تمام استعدادها در حوزه سینما و گسترش بدون سقف فعالیت های سینمایی، اجرای هنرهای نمایشی درنقاط دورافتاده کشور، تشویق و ترغیب مولفان در تمامی رده های سنی و بهره مندی مردم از رویدادهای فرهنگی را از دستاورد های انقلاب اسلامی برشمرد .

وی با بیان اینکه دستاوردهای و پیشرفت های حوزه های مختلف بایستی به همه مردم بویژه نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی معرفی شود و در این راستا زبان هنر در معرفی هرچه بهتر و همچنین ماندگاری آنها نقشی اساسی و بی بدیل دارد گفت: در انقلاب اسلامی این هنرمندان بودند که با هنر خود رشادت مردم و جوانان را به تصویر کشیدند و اکنون آن حماسه‌ها برای ما ماندگار شده است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه روح هنرمند با زیبایی گره خورده است و این زیبایی است که پویایی و ترقی را در جامعه به ارمغان می آورد اضافه کرد: هنرمندان نقش ویژه‌ای در انتقال ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به سایر افراد جامعه دارند زیرا آنها با استفاده از هنر و آثار خود می‌توانند ناگفته‌ها را به مردم برسانند .

  وی با بیان اینکه یکی از ابزارها در جریان مبارزات ملت ایران موسیقی و سرودها و گفتارهای موسیقایی بود که شور و هیجان را در میان مردم ایجاد می کرد ادامه داد:هنرمندان درقوام و دوام مبانی فرهنگی انقلاب نقش به سزایی داشتند .

درویش نژاد از برگزاری دومین شادپیمایی به صورت گسترده در سطح استان خبر داد و گفت: تجلیل از مبارزان دوران انقلاب، برگزاری مراسم شب شعر انقلاب،برگزاری همایش صبای سرو،جشنواره موسیقی و فیلم فجر و برپایی نمایشگاه عکس انقلاب در شهرستان ها را از دیگر برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است .

وی از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه کمدی درسطح ملی و بین المللی برای دومین بار درجهان و اولین بار در کشور خبرداد و افزود: در حال هماهنگی و بسترسازی برای برگزاری جشنواره فیلم های کوتاه مستند جهان اسلام در همدان هستیم .

 

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار