امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۷
منتشر شده : اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ | ۷:۱۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33054 ­ ­ تعداد بازدید :62 بازدید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خبر داد افزایش ۹۰ درصدی بارندگی در همدانمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش ۹۰ درصدی بارندگی در سالجاری خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۳۱۷ میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده است.

منصور ستوده در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶۷ میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده است، اظهارکرد: در آمار بلندمدت ۲۱۰ میلیمتر بارش در استان رخ داده که در مقایسه با افزایش ۵۱ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه ارتفاع بارش برف در استان همدان ۳۰سانتیمتر بوده است، تصریح کرد: بیشترین بارش ها مربوط به شهرستان نهاوند با ۴۴۱ میلیمتر و کمترین بارشها مربوط به شهرستان فامنین با ۲۴۰ میلیمتر بوده است.

ستوده با تأکید بر اینکه حجم فعلی سد اکباتان ۱۶٫۶ میلیون مترمکعب است، خاطرنشان کرد: ورودی سد اکباتان ۲۰۰۰ لیتر در ثانیه و خروجی آن ۸۳۰ لیتر برثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته ورودی سد اکباتان ۱۰۰۰ لیتر برثانیه بوده است، یادآور شد: با آب شدن برف در بالادست سد، ورودی سد اکباتان بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجم سد کلان ملایر کاملاً پر است، عنوان کرد: ظرفیت فعلی سد کلان ملایر  ۴۵ میلیون مترمکعب است که به‌طور کامل پر است که دریچه‌های سد را باز کرده و آب به روخانه سرریز می‌کند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار