امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
منتشر شده : اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ | ۹:۲۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33058 ­ ­ تعداد بازدید :65 بازدید

معاون استاندار همدان پیشنهاد کرد استفاده از ظرفیت تاکسی‌ها در ارتقاء فرهنگ مطالعهمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: می توان با استفاده از ظرفیت تاکسی‌ها به ارتقاء فرهنگ مطالعه در استان کمک کرد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، مصطفی آزادبخت امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اظهار کرد: رسانه ها هم می  توانند در بهبود وضعیت کتاب و کتابخوانی نقش آفرین باشند و حضور اعضای انجمن کتابخانه‌ها در جلسه و ارائه نظرات مختلف در ارتقاء فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه در مجتمع‌های مسکونی استان باید از ظرفیت کتابخوانی استفاده شود، تصریح کرد: در اسلام فرهنگ جایگاه ویژه‌ای دارد که در  آیات و روایات به تعلیم و تربیت و قلم تأکید شده، فرهنگ محوری‌ترین هویت یک ملت است و اگر فرهنگ غنی نداشته باشیم نمی‌توانیم در امور خود موفق باشیم.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه باید عملکرد حوزه کتابخوانی ارزیابی شود، افزود: برای ارزیابی این موضوع باید از متخصصان این حوزه استفاده شود و نقش فرمانداری‌ها در پیگیری امور کتابخانه‌های عمومی بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه می توان با در اختیار گذاشتن کتاب‌های متناسب با صنوف آنها را نیز به مطالعه دعوت کنیم، گفت: می توان با استفاده از ظرفیت تاکسی‌ها به ارتقاء فرهنگ مطالعه در استان کمک کرد و در هر جایی که جوانان حضور دارند کتاب متناسب با سن و موقعیت آنها در اختیار قرار گیرد.

آزادبخت با اشاره به اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی ارزیابی عملکرد فرمانداری‌ها را به استانداری ارسال کند تا بر اساس آن کمک‌ها را ارائه کنیم،  ادامه داد: به زودی بازدیدی از کتابخانه مرکزی همدان با حضور استاندار، شهردار و … انجام خواهیم داد تا بتوانیم مشکل تردد در مسیر کتابخانه مرکزی را حل کنیم.

وی حل مشکل تردد به کتابخانه مرکزی را در دستور کار سه ماهه اول سال ۹۸ قرار داد و بیان کرد: اعتباری از محل ستاد کارشناسی به حوزه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی اختصاص یافته است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار