امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳
منتشر شده : اسفند ۲۱, ۱۳۹۷ | ۷:۲۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33092 ­ ­ تعداد بازدید :40 بازدید

رئیس اداره بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ بیش از ۷۷۳ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی همدان وارد شدرئیس اداره بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از بروز بیش از ۷۷۳ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی در سال‌جاری خبرداد و گفت: در سالجاری ۷۷۳ میلیارد و ۲۵۵ میلیون تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شده است.

احد ظفری در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با اشاره به اینکه عوامل طبیعی از جمله سرمازدگی، سیل، تگرگ و طوفان باعث خسارت به بخش کشاورزی می‌شود، اظهارکرد: در استان همدان بیشترین خسارت وارد شده به بخش کشاورزی از طریق سرمازدگی بوده است به طوریکه ۳۷۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان دچار سرمازدگی شده است.

وی  با بیان اینکه شهرستانهای رزن، کبودراهنگ و همدان بیشترین خسارت را از سرمازدگی داشته‌اند، تصریح کرد: در سالجاری ۳۵۰ هزار هکتار از مزارع زراعی و ۲۰ هزار هکتار از باغات استان همدان دچار سرمازدگی شده است.

وی با اشاره به خسارت وارد شده در بخش دام و طیور، یادآور شد: در بخش دام بیشترین خسارت ناشی از آبگرفتگی و ریزش سقف دامداری‌های سنتی بوده است.

ظفری با تأکید براینکه ۳ کانون آنفولانزای پرندگان در بخش مرغ‌های خانگی در ابتدای سال شناسایی و معدوم شده است،  افزود: خوشبخانه در بیماری VHS و بیماری ماهیان سردآبی مشکلی در استان وجود ندارد و اقدامات پیشگرانه انجام شده است.

پوشش بیمه‌ای ۳۵ درصد محصولات کشاورزی در همدان

رئیس اداره بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۱۹۷ هزار هکتار از باغات و مزارع زراعی استان همدان تحت پوشش بیمه قرار گرفته است، عنوان کرد: در سالجاری ۲۲۰۰ هکتار از باغات و ۳۶ هزار رأس دام سنگین و ۸۸۵ هکتار تنه درخت گردو بیمه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد از محصولات کشاورزی استان همدان تحت پوشش بیمه قرار گرفته است، بیان کرد: وضعیت بیمه محصولات کشاورزی خوب است اما نسبت به سال گذشته مشارکت کشاورزان کمتر شده است.

ظفری از پراخت تسهیلات امهال وام کشاورزان در بانکهای استان خبرداد و گفت: براساس بند “خ” ماده ۳۳ دولت سود و جرائم دیرکرد وام کشاورزان را پرداخت می‌کند که در استان همدان  ۵۴ میلیارد تومان اعتبار برای آن درنظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار